Испания

Меси(я) - няма друг като него

30 април 2018 | 20:28 - Обновена
Лидерът на Барселона Лионел Меси вече има 32 гола на сметката си в Примера дивисион, а след като каталунците завоюваха титлата, анализаторите показаха невероятните цифри на №10. Аржентинският гений е категоричен лидер по близо дузина различни статистически показатели, които случайно или не, са точно 10 на брой.

“Ла Пулга” е №1 в Ла Лига по голове (32), голове извън наказателното поле (8), голове от пряк свободен удар (6), асистенции (12), удари (187), създадени възможности (82), пасове в противниковата половина (1484), успешен дрибъл (269), извеждащи пасове (16) и докосвания в противниковото наказателно поле (282).

Барса има още четири мача до края на сезона, а задачата пред “блаугранас” ще бъде да продължат успешната си серия, която се простира до цели 34 мача без загуба в Ла Лига до момента - 26 победи и 8 равенства, довели до предсрочното спечелване на титлата.
Флорин Андоне Флорин Андоне10 Андрес Иниеста8 Андрес Иниеста
87' Иван Ракитич  Иван Ракитичизлиза
Андрес Иниеста  Андрес Иниеставлиза
Борха Вайеизлиза Борха Вайе  86'
Феде Картабиявлиза Феде Картабия
Селсо Борхесизлиза Селсо Борхес
Флорин Андоневлиза Флорин Андоне
85' Лионел Меси  Лионел Месигол
Гилермеизлиза Гилерме  83'
Съли Мунтаривлиза Съли Мунтари
82' Лионел Меси  Лионел Месигол
74' Филипе Коутиньо  Филипе Коутиньоизлиза
Паулиньо  Паулиньовлиза
68' Усман Дембеле  Усман Дембелеизлиза
Денис Суарес  Денис Суаресвлиза
Емре Чолакгол Емре Чолак  64'
58' Нелсон Семедо  Нелсон Семедожълт картон
Лукас Пересгол Лукас Перес  40'
38' Лионел Меси  Лионел Месигол
Фабиан Шержълт картон Фабиан Шер  20'
7' Филипе Коутиньо  Филипе Коутиньогол
Възраст

7'
0:1
Филипе Коутиньо

38'
0:2
Лионел Меси
1:2
Лукас Перес
40'

2:2
Емре Чолак
64'

82'
2:3
Лионел Меси

85'

07 май 2018 | 23:47

на дузпите и головете от половин метър, но виж Меси е най-добрия играл някога. Рейтинг: 0 0

ас
(Гост)
30
отговор
02 май 2018 | 12:01

Сигурен съм, че е лидер и още една класация - най-малко избягани километри от полеви играч. Дори половината вратари са пред него. Рейтинг: 2 3

...
(Гост)
02 май 2018 | 15:04

Е за какво му е да тича по 12 км на мач, като на ходом вкарва и подава повече от всеки друг в лигата? Значи ти като ходиш до магазина за хляб, вместо да отидеш до кварталния, предпочиташ да запалиш колата и да отидеш в Супера в съседния град ли? Ебаси логиката извади, типично хейтърска! Рейтинг: 6 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Nan Tathren
(Гост)
03 май 2018 | 23:37

Гледал съм го на живо и забелязах, че дори и да не мърда, е много по в час в играта, отколкото повечето други на терена. През цялото време следи развоя на мача. Оказва влияние с позиционирането си, с пасивността си. За това се иска не само техника, ами и футболна интелигентност. Последната да не се бърка с умствена такава - там няма как да знам, на какво ниво е. Макар че по-скоро мнението ми е негативно. :D Рейтинг: 3 1

е
(Гост)
29
отговор
02 май 2018 | 12:00

Половината от тия статистически показатели са толкова измислени и без значение, че само вашият сайт ги е чувал. Поне 5 от тях, не показват или доказват качество и ефективност. Рейтинг: 3 1

01 май 2018 | 10:01

ВЕЛИК ! ГОЛМАЙСТОР НА ЕВРОПА И 6 ЗЛАТНА ТОПКА.ДРУГОТО СА ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ Рейтинг: 27 7

oiheg;
(Гост)
22
отговор
01 май 2018 | 09:38

Аз съм от Реал но да сравняваш меси с Роналдо не е честно меси може да се сравнява само С Пеле КРОЙФ Марадона а нападатели катоРоналдо има доста по добри Феномена Бест и почтtи вцяко покление. Рейтинг: 23 6

01 май 2018 | 09:10

Не мога да разбера феновете на Реал, които казват, че Меси бележи само на слаби отбори. Едновременно с това той е най-големия реализатор срещу Реал! Един вид сами си обиждат отбора.. Рейтинг: 31 6

Раул
(Гост)
19
отговор
01 май 2018 | 08:20

А при 3-0 в Рим игра ли въобще? Иначе титлата в Испания беше решена още през август, когато Роналдо беше изгонен след постановка срещу същите цигани и наказан дълго да не играе. Рейтинг: 6 37

01 май 2018 | 09:06

Игра игра и го нямапе никакъв докато Реал бяха с 11 човека игра и при двете загуби на СУперкупата .Смешковци Рейтинг: 3 12

...
(Гост)
02 май 2018 | 15:27

А бе до колкото с и спомням, Реал записа първата си загуба точно в първия мач на Роналдо за сезона, като домакин на Бетис, а преди това бяха с 2 равни и 2 победи! Също така, в последните 5 мача на отбора за първенство, Реал имат 3 победи и 2 равенства, като познай в кои 2 мача игра Кристиано... Меси дърпа Барселона цял сезон, като изнесе всички мачове с големите отбори в Ла Лига и купата- Атлетико М, Реал М, Валенсия, Севиля, Атлетик Б и още.. В ШЛ вкара 2 на Ювентус, 3 на Челси в двата мача, играч на мача с Рома за 4:1... Изигра ЕДИН по-слаб за неговите стандарти мач с Рома като гост (пак с най-висока оценка от състава на Барселона) и отпаднаха от ШЛ... За сравнение Роналдо има и по-лоши оценки от него и в двата мача с Байерн, както и реванша с Ювентус, но отбора му продължи.. Ето там е разликата между единия и другия! Рейтинг: 1 0

Messi
(Гост)
18
отговор
01 май 2018 | 04:10

“Ла Пулга” е №1 в Ла Лига по голове (32), голове извън наказателното поле (8), голове от пряк свободен удар (6), асистенции (12), удари (187), създадени възможности (82), пасове в противниковата половина (1484), успешен дрибъл (269), извеждащи пасове (16) и докосвания в противниковото наказателно поле (282). ................................................................................. Оня Пеналдо КОГА.. чака само в наказателното поле...и после той излиза героят ! В Реал има по-добри футболисти и за победа има много работа за вършене както пише по - горе, за да се стигне до прословутия гол.. а МЕСИ върши всичко погледнете статистиките.. Ревалдо КОГА??? Той само вкарва..и то вече по-рядко..е хубаво ама НЯМА ДРУГ футболист като Меси да върши толко много работи ..погледнете АСИСТЕНЦИЙТЕ , погледнете СЪЗДАДЕНИТЕ СИТУАЦИЙ и НАКРАЯ , НО НЕ НАПОСЛЕДНО МЯСТО ГОЛОВЕТЕ!! Роналдо (ЧАКА НЯКОЙ ДА МУ ПОДАДЕ И ТОЙ ДА РИТНЕ ТОПКАТА ВЪВ ВРАТА ТОПКАТА ..МОДРИЧ, КОРС, АСЕНСИО, ИСКО И МАРСЕЛО...вършат чудесна работа МАкога е направил толко много асистенций и създадени полужения+ цялата тази работа , а в БАРСА ВСИЧКО ТОВА ГО ВЪРШИ в ного от случейте само Лео Меси и накрая и вкарва, толкова много позиции играе Меси във един мач`и вкарва пак повече голове от Роналдо !! ТОВА Е НЕВЕРОЯТНО... засрамете се мислете ..вижте статистиката ..то футбола не е само да чакаш съотборниците да ти подадът ...а да минаваш защитници да създаваш ситуажии да асистираш... Роналдо в повечето случай седи и чака кога е минавал 5 - 6 човека от средата на терена и е вкарвал гол (освен ако не е наконтра атака) НИКОГА !!! Кога статистиката е показвала толкова много асистенции и създадени полужения за Роналдо НИКОГА...в нито един шампионат !!! КОга Роналдо е имал повече голове от пряк свободен ( той даже не смее да ги бие да се не изложи както става обикновено) тъй че НИКОГА!! Да Меси не вкара срещу Рома, но той нямаше и ного възожности топката не стигаше до него(защитата е виновна) Но РОНАЛДО не вкарва в последния мач с Байрен , не вкара и срещу България и в наказтелното чакаше удряше и ВЛадо спасява от 3 метров удър и ОТ дУЗПА не вкара ХАХА и в началото на сезона КОЛКО МАЧА НЕ ВКАРА РОНАЛДО СРЕЩу кака казвате '' ХАБНИТЕ ОТБОРИ''... ТЕ МУ НАУЧИКА ЦАКАТА В ЛА ЛИГА И ВЕЧЕ ДОРИ НЕ Е ОТ ДОБРИТЕ!! Меси играе като атакуващ халф плеймейкър ...не само като централен нападател вижте статистиките .. а РОНАЛДО ИГРАЕ БЛИЗО ДО ВРАТА и пак с меси са толкова близо в статистиката от голове ...Меси е вълшебник толкова много работа върши за да се стигне до гол изредих по- горе и в много от случейте вкарва повече от Роналдо!!.. да в ШЛ ..последните 2 сезона Роналдо има повече но това е по 2 причини.. Играчите на Реал правт играта и създават полужения за Роналдо.. Меси не е виновен че съотборниците му се излагат ТОЙ не може да играе и в защита сам срещу 11 човека..вършшии работа за 4 - 5 човека както показват статистиките но за 11 е вече прекалено .. 2та причина е че на Реал помагат съдийте колко спорни дузпи, колко голове от засади колко червни картони за съперника.....!!! Но като индивидулни играчи МЕСИ Е КЛАСИ НАД РОНАЛДО!! Прави Барса толкова велика главно ТОЙ ...създава толкова много ситуации,толкова много асистенции, ИГРАЧА С НАИ - МНОГО ГОЛОВЕ ОТ ПРЕКИ СВОБОДНИ УДЪРИ, кото са най-трудни за изпълнение, минава толкова много играчи промъква се незабелязано и неуловимо, финтирва и вкарва!! ЗА ТОВА ЛЕГЕНДИТЕ ВЪВ ФУТБОЛА 95% ОТ ТЯХ ПРИЗНАВАТ, ЧЕ ТОЙ Е НАЙ- ДОБРИЯТ ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА, МАГИЯТА ВЪВ ФУТБОЛА!!! Рейтинг: 16 6

Споко пич
(Гост)
01 май 2018 | 06:21

Гнома 3 години не е минал 1/4 финал на ШЛ сега като Иниеста си тръгне няма и 1/8 да мине.Айде по спокойне и стига си се въодушевявал виждаме го в Аржентина що за стока е Меско въпреки звездния им отбор Рейтинг: 9 32

do spoko pich
(Гост)
01 май 2018 | 07:41

Прав си. Въпреки звездния му отбор той пак е гол майстор номер 1 в цялата история на Аржентина ;) Няма такъв друг - УНИКАЛЕН. Фен съм на Реал но Меси е нечовек направо Рейтинг: 31 7

Друг път уникален
(Гост)
01 май 2018 | 08:07

Само дето и в националния никав го няма в важните мачове Аржентина едва се класира за СП в последния мач.Няма място за сравнение с Марадона на пример който ги влачеше.То и Барби е голмайстор на България ама Стаичков е класи над нега .Неможе дори Копа Америка да спечели.Уникален е само за тези дето гледат футбол от вчера. Рейтинг: 5 16

;]]
(Гост)
17
отговор
01 май 2018 | 00:38

Меси е толкова добър в Ла Лига просто защото никой не играе срещу него в Ла Лига. Всеки излиза да му вземе тениската . никой няма изгода да игра сериозно и да се бори за точки. Според вас един средностатистически защитник на Леванте какво би предпочел - точка срещу Барса или фанелката на Меси ? А според вас ако играе мъжки и се бори с всички позволени (и непозволени ) приоми за тази точка ще му получили тениската ? Срещу Роналдо е обратното. Там всеки гледа да играе мача на живота си срещу него и да възмажее срещу него. И пак Роналдо направи не лош сезон, вкара 24 гола доту кв Примера с 10-11 мача по-малко от Меси. Рейтинг: 13 42

01 май 2018 | 10:58

ПИЧ АКО ОСЪЗНАВАШЕ КАКВА ВЪРХОВНА ГЛУПОСТ СИ НАПИСАЛ ЩЕШЕ НА МИГА ДА СЕ САМОУБИЕЦ. ПРИЛИЧАШ.МИ НА ГЛУПАКА МАТУШЕВ.ТОЙ ГИ РЪСИ ПОДОБНИ.А МОЖЕ И ДА СИ НЕГО.МУ АХАХАХ АХАХА. Рейтинг: 4 1

›› Live Scores

Всички мачове

Подаръците и смените посяха съмненията у Реал ... 16 август 2018
Лято е, август месец, дни за мисли повече за други неща, но на „Сантиаго Бернабеу” има работа да се върши, още повече след неочакваната случка по-малко от четвърт час преди свършека на редовното време на ...
Йери Мина пред Стоичков: Уча се всеки ден от ... 29 юли 2018
Христо Стоичков подари на зрителите на „Код Спорт“ по ТВ+ своето интервю с колумбийския национал Йери Мина. Той бе един от рекордьорите на Мондиал 2018. Въпреки че е централен защитник, успя да отбележи три ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.