Ямбол шамароса Академик и върна серията в Пловдив

Ямбол шокира Академик Бултекс 99 и изравни четвъртфиналната серия в НБЛ до 1-1 победи. У дома в зала “Диана” домакините надиграха категорично съперника си с 97:79, макар че бяха считани за аутсайдер и така предизвикаха трети мач, който ще се играе в Пловдив в сряда и ще излъчи кой ще продължи към полуфиналните плейофи на първенството.

Брайкъс Перин вкара 11 точки само в първата част, след която Ямбол имаше добра преднина от 7 точки - 25:18. Американският баскетболист продължи да ниже точки и през втората четвърт, като получи сериозна подкрепа от Станислав Говедаров, за може разликата да бъде увеличена до 48:32 в средата на двубоя.

През третата четвърт гостите от Пловдив се надигнаха и на няколко пъти сваляха разликата до по-малко от 10 точки, но Ямбол съумя да запази инерцията от първото полувреме и водеше с 66:53 след 30 минути игра. Играчите на Иван Чолаков не свалиха оборотите в оставащите 10 минути и в един момент от нея преднината им достигна 23 точки, а в крайна сметка последната сирена прозвуча при 97:79.

Брайкъс Перин бе най-резултатен с 29 точки и 7 асистенции за 35 минути игра за Ямбол. Станислав Говедаров вкара 25 точки при 12/12 от наказателната линия, а Алън Арнет завърши с 22 точки, 5 асистенции и 6 борби.

Мартин Дурчев вкара 18 точки за Академик Бултекс 99, а Васил Бачев добави 11.