Балкан прати Академик във ваканция и е на полуфинал

Балкан (Ботевград) затвори четвъртфиналните плейофи с Академик (София) с 2-0, след като спечели втория мач от серията с 98:68 и така продължава напред към полуфиналите. Тимът на Небойша Видич надигра тотално младоците на Георги Давидов, печелейки убедително и четирите части в днешния двубой в Правец.

Домакините започнаха добре и водеха в началните минути, но още до края на частта Балкан стигна до обрат, оттегляйки се с аванс от 26:17 преди втората четвърт. До почивката разликата прескочи границата от 10 точки и в средата на двубоя бе фиксирана на 17 - 48:31 в полза на гостуващия тим. Стабилнитя изяви на ботевградчани не спряха дотук и след 30 минути дистанцията между двата отбора вече бе 24 точки за 73:49, а в оставащата четвърт Балкан добави още точки за крайното 98:68.

ДиВон Уошингтън оглави реализаторския списък за победителите с 20 точки, Игор Кесар вкара 18, Брандън Фортънбери приключи с 13, докато Христо Захариев и Джордан Калахан добавиха съответно 12 и 11.

Йордан Минчев бе най-добър за домакините с 26 точки, 8 борби и 2 асистенции.