"Железничарите" потеглиха към Първа лига (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (София) записа много важен успех. Играчите на Младен Додич победиха с 3:0 Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 27-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за домакините реализираха Александър Горанов (19'), Николай Цветков (57') и Владислав Романов (84').
Локомотив (София) - Локомотив (Горна Оряховица)
С тези три точки "железничарите" събраха актив от 54. "Червено-черните" са с една по-малко от Ботев (Враца) и три по-малко от лидера Царско село. Интересен факт е, че тимът е в серия от шест мача без поражение.
Отборът от Горна Оряховица продължава да е в много тежка ситуация. Играчите на Александър Димитров имат 33 точки, като "черно-белите" не се печелили в последните седем срещи.
Първата интересна ситуация на стадион "Локомотив" дойде в 19-ата минута, когато Александър Горанов успя да се разпише в мрежата на Крушарски. Опитният бранител засече с глава центриране от корнер.

В 29-ата минута Антоний Балъков пробва късмета си от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта.

В края на първата част столичани направиха много добра контраатака. Илия Димитров проби през центъра, след което подаде към Горанов, който бе спрян от Симеон Иванов. Юношата на Левски спъна бранителя, като получи жълт картон от рефера на срещата Християна Гутева.
В 57-ата минута играчите на Младен Додич стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Николай Цветков. Демона овладя топката, след което изключително технично заби своя девети гол от началото на сезона.

В 81-ата минута Владислав Романов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но крилото се забави, а от това се възползва Симеон Иванов, който успя да го настигне и да избие кълбото.

Три минути по-късно резултатът стана класически. Владимир Семерджиев подаде топката в наказателното поле, където Крушарски не се намеси на ниво. От това се възползва Романов, който без проблеми вкара трети гол в мрежата на Локо (ГО).
До края на срещата домакините продължиха да са по-активният отбор на терена, но не успяха да стигнат до нов гол в мрежата на състава от Горна Оряховица.

В следващия кръг Локомотив (София) гостува на Царско село, а Локо (ГО) приема Нефтохимик.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0