Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Победа срещу последния класира Бетис в Лига Европа (видео)

Великолепното представяне на Бетис през втората половина от сезона не остана невъзнаградено. Отборът от "Бенито Вийямарин" се класира за Лига Европа, след като трудно се наложи с 2:1 над вече изпадналия Малага. Успеха донесе Фабиан Руис Пеня в 73-ата минута. Гостите изненадващо поведоха с попадение на Юсеф Ен Насири през първото полувреме, но много бързо Риза Дурмиши изравни.

В началото Малага имашв две добри положения, от които не се възползва. В 19-ата минута Антонио Бараган със силен удар разтресе гредата и пропусна да даде преднина на Бетис. В ответната атака Ен Насири напредна през центъра и с безмилостен изстрел смълча трибуните. Домакините отговориха веднага. Дурмиши открадна топката в наказателното поле на Малага и с лекота преодоля вратаря Роберто.
В края на полувремето гол на гостите беше отменен за засада, а през втората част Бетис методично успя да сломи съпротивата на съперника си. Така се стигна до 73-ата минута, когато Пеня с много прецизен удар направи резултата 2:1.

Бетис събра 59 точки и заема 5-о място. Отборът на Кике Сетиен не познава вкуса на загубата в 8 поредни мача, а в 6 от тях не допусна гол.

Малага е на дъното с 20 точки и в оставащите три кръга може да се опита единствено да завърши пред Лас Палмас.

Третият сигурен изпадащ от Ла Лига е Депортиво Ла Коруня.