Етър и Локо (Пловдив) поделиха точките за финал на Група "Б" (видео)

Отборите на Етър и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния мач от груповата фаза на втората осмица на Първа лига. Срещата бе без особено значение и за двата тима, тъй като преди изиграването на мача се знаеше каква ще е съдбата на двата отбора до края на сезона. Пловдивчани ще се борят за Европа чрез плейофите, докато домакините за оставане в елита.

Срещата започна с натиск на Етър и още в първите минути Даниел Младенов и Румен Руменов пробваха да преодолеят Антони Милина с далечни шутове. В 21-ата минута пък Иван Петков бе много близо до гол, но ударът му с глава бе избит над вратата от хърватския страж.

Септември - Локомотив(Пловдив)@@@

Противно на играта резултатът бе открит от гостите в 33-ата минута. Тогава след една грешка на защитата на домакините Симеон Райков открадна топката и намери Филип Михалевич, който преодоля двама защитници и прониза Христо Иванов.

Етър - Септември@@@

През втората част темпото значително спадна, с което и интересните положения пред двете врати. Едва в края на мача домакините засилиха натиска си и това даде резултат в 86-ата минута. Тогава при едно изпълнение на пряк свободен удар топката се удари в ръката на Димитър Велковски и съдията отсъди дузпа. Ситуацията предизвика спорове от страна на "смърфовете", тъй като лакътят на бранителя бе прилепен до тялото. Така или иначе зад топката застана резервата Велько Батрович и изравни, което се оказа и крайният резултат в срещата.

Така Локомотив (Пловдив) финишира на второ място в Група “Б” с актив от 37 точки. В петък “смърфовете” ще излязат срещу Славия в първи плейоф по пътя към Европа. Етър от своя страна остава на последно място с 28 точки и ще се изправи срещу Пирин в сблъсък за оцеляване. Първият мач е в понеделник във Велико Търново.

ЕТЪР - ЛОКО (ПД) 1:1