Лацио докосва Шампионската лига, откъсна се на 4 точки пред Интер (видео)

Отборът на Лацио се възползва по отличен начин от загубата на Интер от Ювентус и взе аванс от 4 точки пред “нерадзурите” в битката за място в Шампионската лига от новия сезон. Воденият от Симоне Индзаги тим победи минимално с 1:0 като гост Торино от 35-ия кръг и събра 70 точки, колкото има и Рома, като двата заемат съответно 3-ото и 4-ото място.

Интер е 5-и с 66 и ако не успее да измести някои от двата столични тима в оставащите три кръга до края ще трябва да се задоволи с Лига Европа. До края на сезона Лацио приема Аталанта и гостува на Кротоне, а в последния кръг на 20 май е домакин именно на Интер. Ако разликата от 4 точки се запази дотогава, то залогът на мача ще загуби и за двата тима.

Освен голяма радост днес, Лацио и получи много сериозен удар. След само четвърт час игра голмайсторът на тима Чиро Имобиле беше принудително заменен от Фелипе Кайседо. 28-годишният нападател, автор на 41 гола във всички турнири за Лацио, от които 29 за първенството, се хвана за задната част на дясното бедро, доката гонеше една топка и незабавно поиска смяна.

По-късно камерите го показаха облян в сълзи на скамейката, като вероятно причината е, че контузията му се е оказала сериозна и го вади от игра до края на сезона. Травмата може да означава и загуба на шансовете за голмайсторския приз в Серия А, където води с две попадения пред Мауро Икарди от Интер.

В 22-ата минута гостите от Рим пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Сергей Милинкович-Савич овладя топката на гърди, напредна в наказателното поле, където беше повален от Никола Н’Кулу. С изпълнението се нагърби Луис Алберто, който стреля слабо и в центъра на вратата и за опитен страж като Салваторе Сиригу не беше проблем да спаси.

До края на полувремето Лацио продължи да бъде по-активният отбор, като с пропуски се отличиха Луис Алберто и Фелипе Кайседо, а защитникът на Торино Емилиано Морети се оказа последна преграда след изстрел на Лукаш Лейва. Лацио продължи агресивно да търси гола и през втората част и логичното се случи в 56-ата минута.

A post shared by S.S. Lazio (@official_sslazio) on Apr 29, 2018 at 1:42pm PDT

Тогава Милинкович-Савич се извиси над всички след ъглов удар и прониза мрежата на Торино с удар с глава. Голът аванс не успокои гостите. В 71-ата минута Кайседо нахлу в наказателно поле отдясно, но стреля право в тялото на вратаря. Веднъж и гредата се оказа съюзник на “биковете”.

Двубоят запази остротата си докрая, като и домакините търсеха изравнително попадение. В последната минута на редовното време Адем Ляич изпълни страхотен пряк свободен удар и топката летеше опасно към горния десен ъгъл, но мина встрани от вратата. Така в крайне сметка резултатът се запази, а накрая ликуваха "орлите", които взеха солиден аванс в преследване на мечтата да играят в Шампионската лига.