Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Порто на точка от детронирането на Бенфика

Отборът на Порто се приближи само на точка от спечелване на титлата в Португалия, след като победи като гост Маритимо с 1:0 в двубой от 32-ия кръг на местното първенство.  Два кръга преди края “драконите” водят с пет точки пред преследвачите Бенфика и Спортинг, които имат по 77 точки.

Тимът на Бенфика допусна изненадваща загуба у дома в последния кръг с 2:3 срещу десетия в класирането Тондела и на практика сдаде титлата, която печели неизменно в последните четири сезона.

Ако Порто вдигне трофея, то той ще е първи за тима от 2013 година насам. Маритимо оказа яростна съпротива на гостите от Лисабон, макар и да остана с човек по-малко още в 40-ата минута, когато Амир Абеджаде беше изгонен с червен картон. Победата дойде с попадение на Муса Марега в 89-ата минута, като това беше негово 22-о попадение през сезона.