Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Галатасарай върна интригата за титлата в Турция

Бившият футболист на Левски Гари Родригес се разписа за победата на Галатасарай с 2:0 над Бешикташ в голямото дерби от 31-ия кръг на турското първенство. С успеха Галатасарай запази лидерската си позиция, като води с 1 точка пред Истанбул ББ, който разгроми Османлъспор с 4:1 по-рано през деня като гост и излезе временно начело в класирането.

С успеха воденият от легендата Фатих Терим събра 66 точки. Втори е Истанбул с 65, следват Фенербахче с 63, а Бешикташ е четвърти с 62 точки.

Родригес имаше участие и при първия гол за тима си. Той намери Юто Нагатомо в наказателното поле в 23-ата минута. Японският ляв бек върна топката към Фернандо, който не остави шансове на Фабрисио за 1:0. В 65-ата минута Галатасарай пропусна дузпа, след като французинът Бафетимби Гомис удари греда, а при добавката Гари Родригес стреля над вратата.

Само четири минути по-късно бившият футболист на Левски сложи точка на спора. Холандецът получи топката от Мартин Линес, финтира защитник и стреля неспасяемо за 2:0.