Кариана премина победоносно и през Видин

Лидерът на Северозападната Трета лига Кариана (Ерден) продължи победния си ход след успех с 3:1 във Видин над местния Бдин в двубой от 24-ия кръг на първенството. Домакините издържаха само едно полувреме, без да допуснат гол.

Въпреки че съперникът им повече контролираше топката до почивката, видинчани действаха без страх като равен с равен. В 20-ата минута момчетата на Борислав Борисов дори откриха резултата след попадението на Калоян Цветков. Със страховит шут Ангел Русев все пак изравни в 44-ата минута. В следващите секунди Янислав Иванов пропусна да изведе гостите напред.

След почивката ерденци доминираха изцяло. В 63-ата минута топката срещна ръката на Денис Георгиев и реферът отсъди дузпа, която Евгени Игнатов реализира – 2:1 за Кариана. В края на мача голмайсторът Игнатов подаде на Стенислав Георгиев, който оформи окончателното 3:1.

Две отлични възможности за Кариана изпусна бившият голмайстор на Бдин – Цветомир Тодоров. С новите три точки тимът на Атанас Джамбазки събра 62 точки в актива си, с 13 повече от втория - днешния си съперник.

Временното класиране на Северозапад групата вижте тук!