"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

И спорна дузпа в 94-ата минута не спаси ЦСКА-София от поражение в Пловдив (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 домакинството си на ЦСКА-София в мач от 32-ия кръг на Първа лига и се доближи на шест точки от четвъртото място, което е твърде вероятно да даде право на участие в бараж за Лига Европа. Жоао Пауло (31) и Стивън Петков (55) вкараха за канарчетата, а между двете попадения за червените се разписа Хеан Бланко (48).

Гостите можеха да стигнат до равенството в 94-ата минута, когато получиха много спорна дузпа, но Бланко я пропиля.

Поражението на гостите пък узакони 7-ата поредна титла на Лудогорец. Разградчани водят с 13 точки пред ЦСКА-София и са недостижими на върха, тъй като до края на шампионата остават само четири кръга.

Ботев Пд - ЦСКА-София@@@

Феновете на канарчетата хвърлиха карамфили секунди след началния съдийски сигнал в знак на протест срещу съдийството по време на 1/2-финалната среща реванш от турнира за купата на България срещу Славия.

Иначе домакините започнаха по-добре двубоя и в първите минути отправиха три изстрела по посока на противниковата врата. Първите два на Жоао Пауло не намериха целта, а шутът на Неделев в 7-ата минута попадна в ръцете на Черниаускас.

Постепенно червените изнесоха играта в по-предни позиции, а към средата на полувремето дори наложиха превъзходство и изстрел с глава на Бодуров бе изчистен пред голлинията от Йордан Минев. Малко след това, в 31-ата минута, защитата на ЦСКА-София допусна груба грешка, след която Ботев откри резултата. Черниаускас подаде към Бодуров, който си пое лошо топката, Жоао Пауло му я отне и останал очи в очи със стража на гостите не сгреши - 1:0 за Ботев (Пловдив).

В 39-ата минута гостите можеха да изравнят. Пинто изведе Джеси по лявото крило, който нахлу в наказателното поле и опита да намери непокрития Бланко с успореден на голлинията пас, но колумбийският таран не успя да засече топката с шпагат в празната врата.

В 45-ата минута Жоао Пауло за малко не се разписа за втори път след страхотен фалцов изстрел с десния крак, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл на червената врата. Секунди по-късно нов шут на бразилеца затрудни Черниаускас, но стражът на червените изби.

Три минути след началото на втората част гостите изравниха. Тиаго центрира от фаул, Хеан Бланко надскочи Терзиев и вкара с глава за 1:1.

В 51-ата минута ЦСКА-София бе близо до пълен обрат след ново статично положение. Десподов центрира към Бодуров, който стреля с глава, но Кайзер изби в корнер.

Ботев бързо излезе от летаргията и в 55-ата минута отново поведе. Минев центрира към Стивън Петков, който след страхотен шут от воле не остави шанс на Черниаускас. Само 120 секунди по-късно канарчетата имаха възможност да отбележат трети гол, но Тодор Неделев изпусна очи в очи с Черниаускас.

В 77-ата минута пловдивчани можеха до голяма степен да решат нещата в своя полза, когато след контраатака Жоао Пауло се откъсна от центъра сам срещу вратаря, но стреля в аут.

Малко след това положение домакините видимо отпаднаха физически и отстъпиха инициативата на своя опонент. Това можеше да им струва скъпо, тъй като при две мелета в наказателното им поле ЦСкА-София можеше да изравни.

Все пак пловдивчани удържаха крехката си преднина до заключителните секунди на даденото от рефера 3-минутно продължение. Тогава дойде и най-спорната ситуация в мача. След шут на футболист в червено Минев изчисти с рамо от голлинията. Реферът Драгомир Драганов обаче реши, че бранителят е играл с ръка и отсъди дузпа с директен червен картон. Отсъждането вбеси пловдивчани и настана разправия, но съдията остана непреклонен.

Хеан Бланко стреля от бялата точка, Кайзер изби топката, тя се удари в левия страничен стълб и се върна обратно в терена, а Драганов моментално наду свирката за край на инфарктния двубой.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:1