Рен продължава битката за Европа

Отборът на Рен победи с 2:1 Тулуза в мач от 35-ия кръг на Лига 1 и продължава борбата си за класиране в Лига Европа през следващия сезон. Жорис Няньон си вкара автогол в 18-ата минута, но с попадения на Джеймс Силики и Бенжамен Буриго бретанците обърнаха.

В 70-ата минута авторът на първия гол за Рен получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. Това обаче не помогна на гостите и те не успяха да стигнат дори и до точка.

С победата си днес Рен се изкачи на шеста позиция в класирането и е на точка от петия Сент Етиен, който за момента заема мястото, което дава право на участие в ЛЕ. Тулуза от своя страна е на две точки над чертата с 34 точки.