Майнц спести на Ливърпул повече от 6 млн. паунда (видео)

Сребърният медалист РБ (Лайпциг) почти сигурно няма да играе в Шампионската лига през новото й издание. Днес четвъртфиналистът в Лига Европа загуби с 0:3 гостуването си на борещия се да не изпадне Майнц 05 и два кръга преди края на сезона в Бундеслигата вече е на 5 точки от четвъртото място и не се вижда как може да задмине Хофенхайм.

“Червените бикове” дори рискуват да не се класират и за ЛЕ, независимо че дори седмата позиция в крайното класиране може да дава квота (б.а. - това ще е възможно, ако Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия). Зад Лайпциг - в рамките на 4 точки - са се наредили Айнтрахт (Франкфурт), Щутгарт, Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин), като най-много два от тях ще стигнат до ЛЕ.

Майнц пък успя да е отдалечи на 3 пункта от 16-ото място, което праща на бараж. Сега там вече е Волфсбург.

РБ остава само с точка в последните си четири двубоя в Бундеслигата. Този път отборът на Ралф Хазенхютъл можеше и да стигне до нещо, но направи два големи пропуска в рамките на няколко секунди около десетата минута, когато резултатът все още беше 0:0. Първо, Юсуф Поулсен не успя да уцели опразнената врата, а веднага след това Тимо Вернер излезе сам срещу вратаря, задмина го и стреля, но точно пред голлинията Александер Хак изби с крак.

След това Майнц показа по-здрави нерви и поведе от дузпа, реализира от Пабло де Бласис в 29-ата минута. През второто полувреме Разенбалшпорт с нищо не показа, че заслужава дори точка и в 85-ата минута Александру Максим направи 2:0 за “05”. В последната минута се разписа и дебютантът Боте Баку.

Веднага след това Наби Кейта беше изгонен за втори жълт картон. За африканския халф на РБ това най-вероятно беше последната среща за клуба, тъй като от лятото той отива в Ливърпул.

Любипитното е, че на “Анфийлд” стискат палци германският клуб да продължи да се дъни, защото имат финансова полза от това. Ако тимът на “Ред Бул” се класира за участие в Шампионската лига, Ливърпул ще трябва да преведе 59 млн. паунда за Кейта. При участие в Лига Европа сумата пада на 52,75 млн. паунда, а при пълен провал и некласиране за Европа вече става дума за 48 млн. паунда. Както изглежда, с днешната си победа бившият клуб на Юрген Клоп му спести малко над 6 млн. паунда.