Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Удинезе драпа към спасение и направи мощно шоу с изпаднал

Тимът на Удинезе, който се бори със зъби и нокти да не изпадне от Серия "А", стана съавтор на един много приятен спектакъл. "Фриуланите" завършиха 3:3 с изпадналия състав на Беневенто в зрелищен сблъсък пред пълните трибуни на "Чиро Вигорито". Срещата бе дебют на Игор Тудор начело на Удинезе.

Силван Видмер откри резултата за гостите от Удине с точно изпълнение в 13-ата минута. Николас Виола и Масимо Кода от дузпа обаче обърнаха нещата в полза на хората на Роберто Де Дзерби. В рамките на 60 секунди последва избухване на Кевин Лазаня, който направи 3:2 за Удинезе с попадения в 78-ата и 79-ата минута. В самия край бившият защитник на Арсенал Бакари Саня направи 3:3 и зарадва тифозите на стадиона. Пред "бианконерите" обаче има тежки дни, тъй като те остават на три точки от червената зона, която праща в Серия "Б".