Испания

Две дузпи бяха нужни на Атлетико за победа с 1:0

29 април 2018 | 19:06 - Обновена
Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на Алавес в двубой от 35-ия кръг на испанското първенство. Кевин Гамейро се разписа в 78-ата минута от дузпа. Малко преди това Фернандо Торес пропусна от бялата точка. “Дюшекчиите” бяха насочили поглед към предстоящия реванш от 1/2-финалите в Лига Европа срещу Арсенал.

Диего Симеоне запази силите на доста основни играчи, сред които Ян Облак и Антоан Гризман. Възстановеният Диего Коща и Фернандо Торес застанаха на върха на “червено-бялото” нападение, а Томас зае позиция като десен защитник. Абелардо Фернандес също заложи на 4-4-2, поставяйки в атака Джон Гуидети и Мунир Ел Хадади.

Първото полувреме беше изравнено с лек превес за гостите от столица. В 16-ата минута Люка Ернандес допусна грешка и изведе Мунир сам срещу вратаря Аксел Вернер. Френският защитник обаче успя да попречи на нападателя в точния момент. Две минути по-късно Габи Фернандес и Томас разиграха при заучен фал и вторият шутира опасно над гредата. В края на полувремето - в 42-ата минута, Диего Коща овладя великолепно с глава и шутира по диагонала - вратарят спаси.

В 59-ата минута Витоло тресна греда след хубав индивидуален пробив. В 65-ата Гуидети шутира силно от 20 метра - вратарят Вернер се разтегна и изби. В 70-ата Мубарак Уакасо събори Витоло и съдията назначи дузпа. Фернандо Торес стреля в долния десен ъгъл, но резервата Фернандо Пачеко се хвърли и изби. В 75-ата влезлият през втората част Диего Годин не нанесе добър удар от чудесна позиция.

Две минути по-късно Уакасо направи нова дузпа, след като разпери ръка и блокира удар. Този път Кевин Гамейро избра изстрел в средата на вратата и вкара. В 86-ата Ибай Гомес хвана топката от ждроб и я насочи мълниеносно към сглобката, вратарят не помръдна, но кълбо профуча покрай целта. До края опитите на баските не донесоха изравнителен гол.

Атлетико е с четири точки пред Реал Мадрид в спора за второто място. "Белите" обаче имат мач по-малко.

Фернандо Пачеко Фернандо Пачеко1
90' Фернандо Торес  Фернандо Торесжълт картон
Ибай Гомесвлиза Ибай Гомес
68' Габи Фернандес  Габи Фернандесжълт картон
Антонио Сивераизлиза Антонио Сивера  63' Диего Коща  Диего Кощаизлиза
Фернандо Пачековлиза Фернандо Пачеко  Кевин Гамейро  Кевин Гамейровлиза
62' Коке  Кокеизлиза
Диего Годин  Диего Годинвлиза
Рубен Собриножълт картон Рубен Собрино  45' Диего Коща  Диего Кощажълт картон
Ману Алехандро Гарсияжълт картон Ману Алехандро Гарсия
34' Люка Ернандес  Люка Ернандесжълт картон