Ники Пенчев и СКРА са на финал в Полша (видео)

Волейболният гранд СКРА Белхатов, за който играе и българският национал Николай Пенчев, се класира отново за финала в полската Плюс Лига. Възпитаниците на италианския треньор Роберто Пиаца надделяха драматично у дома Лотос Трефъл (Гданск) с 3:2 (25:19, 31:33, 25:17, 24:26, 15:13) в мач №2 от полуфиналните плейофи, игран снощи пред близо 2500 зрители в зала "Енергия".

По този начин след две победи с 3:2 гейма СКРА спечели серията с 2-0 победи и се класира за финалния плейоф. Там Ники Пенчев и съотборниците му очакват защитаващия титлата си тим на ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), който пък отстрани Индикпол АЗС (Олшчин) също след 2-0 победи. Във финала отново ще се играе до 2 победи от 3 мача. Първата среща е в сряда (2 май) от 21,30 часа българско време в Белхатов.

Ники Пенчев влизаше като резерва за "жълто-черните пчели" в отделните геймове и завърши с една единствена точка за успеха

. Най-полезен за СКРА пък бе сръбският център Сречко Лисинац със страхотните 22 точки (3 блока, 1 ас и 69% ефективност в атака), а иранският национал Милад Ебадипур заби още 19 точки (1 ас, 55% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за победата.

За гостите от Гданск над всички бе Дамян Шулц с 27 точки (2 блока, 1 ас и 59% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.