Еуфоричен Левски разпиля Берое (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 4:0 Берое насред Стара Загора и се завърна на трето място в Първа лига. "Сините" демонстрираха страхотно настроение, както и отлична физическа подготовка, като можеха да унижат още повече "заралии". Страхотни голове на Давид Яблонски (21) и Жорди Гомес (45), както и попадения на Роман Прохазка (86) и Паулиньо (88), донесоха най-големия успех в историята на столичани на стадион "Берое" в родния шампионат.

Освен това играчите на Роси изпревариха днешния си противник, като с актив от 57 точки са еднолично на трета позиция. Берое пък остана с 55 точки на четвърто място.

Берое - Левски@@@Левски спря черната си серия на стадион "Берое", където нямаше победа от 2012 година, когато спечели с 2:1, а през последните шест сезона имаше пет поредни загуби и равенство през миналата есен. Интересното е, че преди 2013 година левскарите нямаха загуба 21 години в Стара Загора.
"Сините" вкараха за първи път четири гола под Аязмото от септември 2005 година, но тогава срещата завърши 4:4. Успехът пък беше 19-и за гостите в Стара Загора от 52 мача, а домакините останаха с 16 победи. Левски има вече общо 54 успеха в Първа лига от 105 мача срещу беройци.

Последните 13 мача "заралии" се бяха превърнали в черна котка за тима от "Герена", като записаха седем победи и три равенства, а "сините" не успяха да се разпишат в седем от тези мачове.
Берое - Левски@@@
Класирането на финал за Купата на България преди няколко дни обаче даде големи криле на 26-кратните шампиони, които надиграха категорично своя противник. Тимът на Роси дори изигра може би най-силния си мач през тази календарна година.

Берое искаше да запише втора поредна победа над "сините", за да дръпне на столичани в битката за третото място. Домакините влязоха в мача с точка преднина, докато 26-кратните шампиони на България искаха да си върнат за поражението от първи април. Столичният клуб имаше амбиция да спечели първи мач срещу този противник през тази кампания, а също така да демонстрира, че е по-добър отбор и заслужава да е в тройката.
Наставникът на "заралии" Александър Томаш заложи на същите 11, които завършиха 1:1 с ЦСКА-София в миналия кръг.
Треньорът на Левски Делио Роси бе направил две промени от полуфиналния мач реванш за Купата на България срещу "червените" (2:2), в който "сините" се класираха на финала. Наказаният Кали Тиам бе заменен от Васил Панайотов, а Аймен Белаид смени Холмар Ейолфсон, който също е с травма.

Берое - Левски@@@През този сезон двата тима бяха изиграли три срещи. В редовния сезон "сини" и "зелени" не успяха да си вкарат гол, като и двата мача завършиха 0:0. Първо под Аязмото, а след това и на стадион "Георги Аспарухов". Именно на "Герена" в първия мач от плейофите Делио Роси записа първо поражение пред своите фенове, след като "заралии" спечелиха с 2:1.

Берое - Левски@@@Феновете на домакините пристигнаха по трибуните, за да подкрепят своите любимци, като бяха приготвили хореография.

Берое - Левски@@@Още в 5-ата минута Мартин Райнов искаше дузпа, след като падна на земята след единоборство с Белаид. Две минути след това Митрев трябваше да се намесва след удар с глава на Камен Хаджиев. В 21-ата минута централният бранител на Левски Яблонски даде аванс на "сините". Чехът прати топката в горния ляв ъгъл на Георги Аргилашки от границата на наказателното поле. Попадението е негово девето през този сезон, което го прави едноличен лидер при стрелците на клуба в първенството. Домакините отговориха с хубав удар на Педро Еуженио, минал на сантиметри от лявата греда в 32-ата минута.
Испанецът Жорди Гомес вкара втори пореден гол красавец след този срещу ЦСКА-София, след като със силен удар от 25 метра не остави шансове на Аргилашки. Топката се удари в горната греда и спря в мрежата. Бившият футболист на Уигън има вече четири гола в първенството и общо пет за Левски, като това беше първото му попадение далеч от София.
Второто полувреме започна с двойна смяна за Берое. Томаш пусна Антон Карачанаков и Мартин Камбуров, които смениха Бригидо и Адамович.

Берое - Левски@@@Буш имаше добра възможност, но не успя да стреля добре. Отново румънецът пропусна с глава в 55-ата минута, когато прати топката над гредата. Гостите обаче бяха видимо по-свежи, по-спокойни и господари на терена, въпреки че през седмицата играха над 60 минути с човек по-малко срещу ЦСКА-София, а "зелените" не бяха играли. Обертан беше спрян от несъществуваща засада, а Божидар Митрев спаси вратата си в 78-ата минута, когато Карачанаков стреля, а Митрев се намеси и при добавката на Охене.
Левски продължи да играе по-добре, като в края на мача вкара още два гола. Първо това стори Прохазка в 86-ата минута. Словакът стреля силно от 15 метра, като отбеляза своя 22-и гол в родния елит, общо 23-и гол за Левски и пети през този сезон.

Берое - Левски@@@Бразилецът Паулиньо довърши домакините в 88-ата минута със своето трето попадение за клуба. Антъни Белмонт и Нелуц Рошу пък записаха първи минути за 2018 година, а френският халф дори асистира за гола на бразилеца, а в последните секунди изпусна сам срещу вратаря след подаване на Антонио Вутов, който замени Буш. Румънецът пък получи картон, който го вади от мача с Ботев (Пловдив) другата седмица, но така ще има възможност да бъде свеж за финала за Купата срещу Славия на 9 май.

Берое - Левски@@@Левски приема "канарчетата" през следващата седмица, а Берое ще ближе рани в дербито с Верея.
Тимът на Томаш започна с три победи в плейофите, но в последните три мача срещу първите три отбора в класирането записа точка, а головата разлика на тима в тях е 1:12 - 0:7 срещу Лудогорец, 1:1 с ЦСКА-София и 0:4 от Левски.