Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Груев и Дуисбург постигнаха с разгром най-голямата си цел

Отборът на Дуисбург постигна по категоричен начин най-голямата си цел през настоящия сезон - оставането във Втора Бундеслига. В двубой от 32-ия кръг на шампионата “зебрите” разгромиха с 4:1 като домакин петия в подреждането Ян Регенсбург и на 100% си гарантира и наесен мачове във второто ниво на германския футбол.

Воденият от Илия Груев тим реши всичко между 52-ата и 87-ата минута, когато наниза четири гола във вратата на гостите. Точни за “зебрите” бяха Наубер (52’), Илютченко (60’), Щопелкамп (75’) и Енгин (87’).

Със спечелените три точки по-рано днес Дуисбург събра 44 в актива си и се настани на седмата позиция. Нещо повече, “зебрите” не само си гарантираха оставането във Втора Бундеслига, но и се доближиха само на три точки от четвъртото място, което в момента се заема от Арминия (Билефелд).