Йънг Бойс сложи край на господството на любимия отбор на Федерер (видео + снимки)

Тимът на Йънг Бойс е новият шампион на Швейцария. В събота вечерта Йънг Бойс записа победа с 2:1 у дома срещу Люцерн и си гарантира първото място в крайното класиране, от което вече няма как да бъде изместен.

Клубът от Берн грабна трите точки с победен гол в 89-ата минута на камерунския нападател Жан Пиер Нсаме. Преди това Кристиан Шнойвли бе дал аванс на Люцерн в резултата в 47-ата минута, а в 52-ата Гийом Оаро изравни от дузпа. В 76-ата минута Валериан Гвила пропусна дузпа за Люцерн, за да се стигне и до шампионския гол на Нсаме.

В класирането към момента Йънг Бойс има 75 точки, докато вторият Базел, който днес приема Тюн, е с 59. Люцерн е трети с 46 точки, но още днес може да бъде изместен от Санкт Гален.

С триумфа си Йънг Бойс сложи край на серията от 8 поредни титли на любимия отбор на Роджър Федерер - Базел. За Йънг Бойс това е 12-а титла в историята на клуба и първа от сезон 1985/1986.