Италия

Кротоне направи поредна важна стъпка по пътя към оцеляването в Серия "А"

29 април 2018 | 15:12 - Обновена
Отборът на Кротоне постигна изключително ценна победа в битката си за оставане в Серия "А", налагайки се с 4:1 в домакинството си на Сасуоло. Четири попадения паднаха през първото полувреме на двубоя, а нападателят на Кротоне Сими Нванкво затвърди добрата си форма, реализирайки две попадения и общо 5 гола в 5 последователни срещи. С този си успех тимът от Сардиния се изкачи до 14-та позиция във временното класиране, но с мач повече от Удинезе и Каляри.

В търсенето си на ценни три точки отборът на Кротоне започна срещата ударно и поведе в резултата още в 4-ата минута. Хубав изстрел на Марчело Трота не остави никакви шансове на Андреа Консили и ентусиазира феновете на "Ецио Шида". Вихрените действия на домакините продължиха и в следващите минути, а най-дейни за домакините бяха Трота и Сими Нванкво. Така се стигна до 16-ата минута, в която Сими удвои преднината на своя тим, възползвайки се от груба грешка на стража Консили. Вратарят на гостите поднесе топката на нападателя, а нигериецът не сгреши от близка дистанция. Това бе и четвъртото попадение на Сими в последните 5 срещи от шампионата.

Гостите от Сасуоло изглеждаха стъписани и трудно успяваха да изнесат топката от своята половина. В 31-ата минута Трота направи резултата класически с удар с левия крак. Италианският нападател получи топката от Налини, който елиминира противников защитник и извади топката към Трота. В добавеното време на първата част гостите все пак успяха да върнат едно попадение след след точно изпълнена дузпа от Доменико Берарди. До ситуацията се стигна след нарушение на Марко Капуано срещу Матео Политано в наказателното поле, което първоначално не бе маркирано от главния съдия Антонио Дамато.

След като изгледа видеоповторение на единоборството, арбитърът отсъди 11-метров наказателен удар. Втората част започна доста по-спокойно, за разлика от първото полувреме, а положения и пред двете врати липсваха.  Постепенно футболистите на Валтер Дзенга отново взеха надмощие и установиха трайно владение на топката. В 62-ата минута Алфред Дънкан центрира добре, но неразбирателство в наказателното поле между Берарди и Кума ел Бабакар лиши Сасуоло от втори гол.

В 75-ата минута Бруно Мартела опита добро подаване зад гърба на защитата към Трота, но италианецът бе изпреварен от Роджерио. Две минути по-късно гостите осъществиха добра контраатака чрез Берарди, който обаче не успя да подаде точно към Маурисио Лемос. В 89-ата минута Сими направи резултата 4:1, възползвайки се блестящо от подаване на Давиде Фараони. Нигериецът преодоля защитните действия на Федерико Пелузо и стреля по диагонала, а Консили не успя да парира удара. Така отборът на Кротоне постигна важна победа в битката за оставане в елита на Италия.

Арлинд Айетижълт картон Арлинд Айети  85'
83' Симоне Мисироли  Симоне Мисиролиизлиза
Алесандро Матри  Алесандро Матривлиза
Федерико Чекериниизлиза Федерико Чекерини  81'
Арлинд Айетивлиза Арлинд Айети
Марчело Тротажълт картон Марчело Трота
80' Маурисио Лемос  Маурисио Лемосжълт картон
Андреа Барберисизлиза Андреа Барберис  74'
Маркюс Роденвлиза Маркюс Роден
64' Франческо Манянели  Франческо Манянелиизлиза
Лука Мацители  Лука Мацителивлиза
53' Антонино Рагуса  Антонино Рагусаизлиза
Кума ел Бабакар  Кума ел Бабакарвлиза
45' Доменико Берарди  Доменико Берардидузпа