Две дузпи, червен картон и 10 жълти оставиха отворена битката за ЛЕ в Испания

Хетафе пропусна отлична възможност да направи голяма крачка към участие в Лига Европа, след като завърши 1:1 с прекия си конкурент Жирона у дома в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Футболистите в “синьо”  бяха в серия от три поредни победи, която ги изведе до седмата позиция, която след успеха на Барселона за Купата на Испания вече гарантира квота за евротурнирите.

Днес Хетафе поведе в 18-ата минута чрез Амат Н’Диайе, но в последните секунди на полувремето Дамиан Суарес направи дузпа и получи директен червен картон, след като в наказателното поле удари играч на гостите. Кристиан Стуани беше точен от бялата точка за 1:1.

Независимо че останаха с човек по-малко, домакините атакуваха с всички сили и в 58-ата минута си спечелиха дузпа. Хорхе Молина обаче не успя да я реализира, след като стреля в гредата.

По-късно същият Молина направи 100-процентов пропуск след удар с глава.

Големият залог на двубоя доведе до редица грубости, които реферът Ернандес Ернандес беше принуден да тушира с 10 жълти картона.

Разликата между Хетафе и Жирона остава една точка, но намиращият се в криза Севиля вече има предимство в борбата за въпросното седмо място, защото е с мач по-малко.