Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ман Юнайтед изпрати Венгер в стил "Фъргюсън" (видео)

Манчестър Юнайтед осигури на Арсен Венгер изпращане в стил Алекс Фъргюсън. "Червените дяволи" победиха Арсенал с 2:1 с гол на Маруан Фелаини в 91-ата минута, както често го правеха по времето на легендарния шотландец. Именно Фъргюсън награди Венгер със специална награда преди срещата. Изпращането обаче не бе толкова приятно за французина в края на двубоя.

Арсенал изигра добър мач, въпреки че много от основните им играчи не бяха на терена, тъй като срещата не бе от особено значение за лондончани, на които им предстои далеч по-важен реванш срещу Атлетико Мадрид от полуфиналите в Лига Европа. Пол Погба откри резултата в 16-ата минута, а Хенрик Мхитарян изравни малко след почивката.

Арсен Венгер бе посрещнат топло от Жозе Моуриньо при излизането му на “Олд Трафорд”, а на терена го очакваше сър Алекс Фъргюсън, който му даде специален награда за заслугите му. Феновете на Ман Юнайтед също посрещнаха Венгер с аплодисменти в последния мач на французина на този стадион.

Ман Юнайтед - Арсенал@@@

Самата среща започна доста открито с атаки и към двете врати. Промененият тим на Арсенал не изглеждаше притеснен, а опитваше да напада при всяка възможност. Атаките на “червените дяволи” обаче изглеждаха далеч по-опасни и постепенно домакините започнаха да натискат.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Пол Погба откри резултата. Французинът напредна през центъра и пусна към Лукаку, който центрира за Санчес. Бившият играч на Арсенал нацели гредата, а топката се върна в Погба, който я прати в мрежата. Арсенал бързо можеше да отговори. Хенрик Мхитарян, който бе заменен за Алексис през зимата, завърши отлична атака на лондончани, но ударът му мина покрай дясната греда на Де Хеа.

Малкият залог в двубоя сякаш помогна на играчите да играят освободено. “Артилеристите” търсеха активно изравняването, като на няколко пъти стигнаха до добри ситуации. При една от тях Обамеянг задържа прекалено дълго топката и тя му бе отнета. При друга Белерин проби отдясно, но центрирането му бе слабо и отиде право в ръцете на Де Хеа.

Испанският бранител бе в основата и на друга опасност в 35-ата минута. Тогава той центрира далеч по-добре и сложи топката на главата на Обамеянг, но ударът на нападателя бе слаб и не създаде проблеми за вратаря на домакините. Малко преди почивката “червените дяволи” можеха да удвоят аванса си с известна доза късмет. Ашли Йънг проби отляво и опита да центрира, но топката се завъртя към вратата и се удари в гредата.

В началото на второто полувреме Юнайтед загуби Лукаку заради контузия. Травмата не изглеждаше много сериозна, но той бе заменен от Рашфорд. Секунди по-късно отборът на Моуриньо получи гол, а голмайстор бе не кой да е, а бившият им играч Хенрик Мхитарян. Гранит Джака спечели топката и изведе арменеца, който стреля през краката на Линдельоф.

Постепенно и двата отбора намалиха темпото и сякаш щяха да се задоволят с равенството. В края обаче домакините натиснаха, а в последните минути изпратиха няколко центрирания към влезлия като резерва Маруан Фелаини. Секунди преди изтичането на редовното време белгиецът стреля с глава, топката се удари в гредата, след това в Рашфорд и влезе в мрежата. Играчите на Юнайтед започнаха да се радват, но попадението бе отменено правилно поради засада на английския национал. В 91-ата минута последва отлично центриране на Ашли Йънг и този път Фелаини насочи с глава топката към мрежата.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 2:1
1:0 - Погба (16)
1:1 - Мхитарян (51)
2:1 - Фелаини (91)