Сити отново се забавлява по шампионски (видео)

След като си осигури титлата, Манчестър Сити играе за удоволствие. Този път потърпевш бе борещият се за оцеляване Уест Хам. “Гражданите” спечелиха с 4:1 гостуването си на “Лондон Стейдиъм” след великолепен мач, в който те тотално доминираха. Сане откри резултата в 13-ата минута, а домакините нямаха късмет и при второто попадение, което бе записано като автогол на Сабалета.

Кресуел върна един гол малко преди почивката, но през второто полувреме превъзходството на Сити продължи да е огромно и тимът на Дейвид Мойс трябва да се радва, че получи само още две попадения, дело на Габриел Жезус и Фернандиньо.

Отборът на Гуардиола изравни рекорда на Челси за най-много победи в един сезон от Висшата лига, който е 30, а на "гражданите" им остават още три мача. Те вече имат 102 гола през този сезон, което е изравнен клубен рекорд, а два гола ги делят от рекода за най-много попадения в един сезон, както и три точки от рекорда за най-много точки.

От самото начало Манчестър Сити имаше тотален контрол върху случващото се на терена. “Гражданите” владееха топката в по-голяма част от времето и търпеливо търсеха пролуки в отбраната на съперника. Домакините са се наредили в доста дефанзивна формация.

Тимът на Дейвис Мойс нямаше късмет и допусна гол още в 13-ата минута. Тогава удар на Сане се отклони в главата на Евра и не остави шансове на Адриан. Сити продължи да доминира и след попадението, а поредната отлична комбинация малко по-късно бе завършена с неточен удар на Стърлинг.

Уест Хам - Ман Сити@@@

Превъзходството на отбора на Гуардиола доведе и до втори гол в средата на първата част. Стърлинг бе изведен отлично и с малко късмет успя да преодолее излезлия Адриан. Между него и голлинията обаче имаше няколко защитника на Уест Хам. Английският национал задържа топката прекалено дълго, финтира бранител и стреля, но играч на домакините отрази удара с глава. Топката обаче остана притежание на “гражданите”, а Де Бройне я получи отдясно и я пусна остро в малкото наказателно поле, а там Деклан Райс в опита си да изчисти я насочи към мрежата, като можеше да се справи далеч по-добре в ситуацията. Попадението обаче бе присъдено на Сабалета, тъй като топката се отклони и в него.

За Сити това бе гол номер 100 в 35-ия им мач от Висшата лига през този сезон. Отборът на Гуардиола е отбелязал 43 гола през първото полувреме на мачовете си, което е с един повече от всички отбелязани попадения от Уест Хам за първенство до този момент.

Защитата на “чуковете” имаше поредния ужасяващ ден и малко по-късно се опита да подари още един гол на съперника. Кресуел загуби топката от Жезус в опасна зона и бразилецът тръгна към вратата, но реши да подаде на Сане. Излезлия далеч пред голлинията Адриан успя да отклони топката и да предотврати ново попадение.

Домакините се изнесоха по-напред в последните минути от първото полувреме и се опитаха да се противопоставят на съперника. Те бързо успяха да демонстрират слабостите на Сити в отбрана. В 39-ата минута Арнаутович прати топката в мрежата, но преди това фаулира Едерсон и попадението бе отменено. Малко по-късно Уест Хам намали. Аарън Кресуел направи 1:2 след великолепно изпълнение от пряк свободен удар.

Попадението ядоса играчите на Гуардиола и те се хвърлиха в атаки, а мачът стана много отворен. До почивката Сити създаде няколко добри възможности за гол, но така и не стигна до ново попадение, като удар на Де Бройне отиде в ръцете на Адриан, а изстрел на Стърлинг не намери целта.

След почивката “гражданите” си върнаха пълното превъзходство и продължиха да създават положение след положение. В 52-ата минута те стигнаха до трети гол. Стърлинг навлезе в наказателното поле и намери отлично Жезус, за когото не бе проблем да прати топката в мрежата.

Шампионите не спряха до тук и в 64-ата минута стигнаха до ново попадение. Отново Стърлинг бе асистент, като този път намери Фернандиньо за четвъртия гол на гостите. Гуардиола направи някои смени, а Сити намали темпото, но пропусна да стигне до по-голяма победа.

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:4
0:1 - Сане (13)
0:2 - Сабалета (27-авт)
1:2 - Кресуел (42)
1:3 - Жезус (53)
1:4 - Фернандиньо (64)