Неудържим Симеоне разкъса мечтата на Наполи! Титлата е в ръцете на Ювентус (видео+галерия)

Отборът на Фиорентина надигра с 3:0 Наполи на своя стадион "Артемио Франки" във Флоренция в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Джовани Симеоне бе точен в 34-ата минута, а в 62-ата отново той направи резултата 2:0. В последните секунди синът на Диего Симеоне оформи своя хеттрик и класическата победа на домакините. С ключово значение за крайния резултат бе и ранният червен картон на Калиду Кулибали, който още в 8-ата минута остави гостите от Неапол с 10 души, след като извърши нарушение срещу героя за домакините Симеоне.

Симеоне и Фиорентина съкрушиха Наполи@@@
"Партенопеи" се нуждаеха от победа на всяка цена, особено след успеха на Ювентус с 3:2 срещу Интер в Милано вчера, който най-вероятно ще се окаже с решаващо значение в битката за титлата.

Българският защитник Петко Христов остана на скамейката на резервите на "виолетовите", които три кръга преди края са осми в класирането с 54 точки. Наполи е втори с 84 и трябва да разчита на чудо в оставащите до края срещи, за да изпревари лидера Ювентус. "Старата госпожа" е с 88 точки и вече докосва седмо поредно Скудето.

Фиорентина - Наполи@@@

Мачът започна по най-лошия възможен начин за Наполи. Още в 8-ата минута директен червен картон получи героят от мача с Ювентус Калиду Кулибали. Защитникът спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Хосе Рейна аржентински нападател Джовани Симеоне и реферът Паоло Мадзолени първоначално посочи бялата точка. След това арбитърът се консултира със системата ВАР и изгони Кулибали, но взе решение, че нарушението е било извършено извън наказателното поле. В крайна сметка до гол в тази ситуация не се стигна, но “виолетовите” получиха огромно предимство, оставайки с човек повече на терена.

Играчите на Стефано Пиоли дълго време не успяваха да пробият отбраната на Наполи, но в 34-ата минута Джовани Симеоне се озова очи в очи с Рейна след дълго подаване и с удар по земя го преодоля, давайки аванс на домакините в резултата.

До края на първата част “виолетовите” имаха и други нелоши възможности за гол, но резултатът остана непроменен.

Дрис Мертенс пропусна добра възможност за Наполи в началото на второто полувреме, но като цяло гостите не създадоха никкава работа на стража Марко Спортиело. Малко по-късно игра с ръка на Раул Албиол в наказателното поле на Наполи остана ненаказана, но скоро след това, в 62-ата минута, Симеоне направи резултата 2:0 с втория си гол в мача. Синът на на наставника на Атлетико Мадрид Диего Симеоне се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и с добавка от съвсем близко разстояние изпрати топката в мрежата зад Рейна.

В заключителните минути двубоят се доиграваше, но в третата минута на допълнителното време Симеоне бе изпуснат от защитата на гостите и направи победата на Фиорентина класическа, а за тима на Маурицио Сари остава разочарованието, че след този резултат шансовете за титлата вече са нищожни.