Миньор (Пк) громи далече от дома

Миньор разгроми Свобода в Пещера с 4:1 и записа най-убедителната си победа далеч от дома. Перничани демонстрираха добър футбол и заслужено достигнаха до успеха, въпреки че изоставаха в резултата.

Преди двубоя старши треньорът Николай Тодоров трябваше да решава редица проблеми, заради травми на Любо Илиев, Димитър Савов и Стоян Кадифчин. Първите двама въобще не попаднаха в групата за двубоя, а Кадифчин остана на резервната скамейка.

Перничани започнаха мача с настроение и още в 30-та секунда опитаха удар чрез Божидар Атанасов, но вратарят на домакините спаси. В 24-та минута Кристиян Слишков изскочи зад защитата, но вместо да шутира потърси комбинация и сгреши.

Футболистите от Пещера разчитаха на редки контраатаки най-вече чрез Явор Въндев и при една от тях успяха да открият резултата. Ветеранът се измъкна в 28-та минута, финтира Леонтиев и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

„Жълточерните“ реагираха и до почивката обърнаха развоя на мача. В 38-та минута Слишков изравни с отмерен удар по диагонала след асистенция на Селимински, а малко преди края на полувремето Лъчезар Георгиев с глава засече центриране от дясно за 1:2.

През втората част двата отбора продължиха да играят открит футбол. Минута след подновяването на играта Георгиев навърза няколко защитници и бе съборен в наказателното поле, но реферът не видя нарушение. Голът на успокоението за Миньор падна в 69-та минута и бе дело на Божидар Атанасов.

Полузащитникът получи топката на границата на наказателното поле и моментално я прати в мрежата.
Крайното 1:4 оформи Илиян Илиев в 80-та минута. Капитанът на „чуковете“ вкара невероятно красив гол, като от 40 метра изненада вратаря Томов от фаул.