Алегри: Получи се страхотна футболна вечер

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри бе щастлив от инфарктния успех с 3:2 над Интер. Тази победа бе от изключително важно значение за “бианконерите” в битката за титлата и те прибавиха ценни три точки в актива си. Наставникът пък смята, че двата тима са направили прекрасен мач и страхотна футболна вечер.

“Това бе страхотна футболна вечер между два отбора, които искаха победата. Ние бяхме агресивни и доминирахме през първото полувреме, но на почивката като че ли заспахме и позволихме на съпреника да направи обрат. Започнахме да центрираме в моменти, когато трябваше да подаваме. Интер игра добре, но в края се умориха, рухнаха психически и ние се възползвахме. Това е нова стъпка към Скудетото, макар да знам, че ще бъде много трудно до края. Във футбола нищо не е сигурно. Знаех, че ще е трудно в последните четири кръга. Напрежението е по-голямо отколкото през септември. Дори и отбор, който е силен психически, може да загуби увереност в определени моменти. За щастие, момчетата се съвзеха и успяха да обърнат нещата в наша полза”, заяви Алегри.

“Тази победа има голямо значение в битката за титлата. Винаги е трудно да победиш на “Сан Сиро” и играчите се представиха страхотно. Знаем, че трябва да спечелим всички мачове до края. Даниеле Орсато имаше добър мач. Смятам, че бе справедлив в отсъджанията си. Разбира се, винаги ще има спорни ситуации, но Орсато е един от най-добрите съдии в Серия “А”, смята наставникът.