Поморие отмъкна точка от Черноморец (Балчик)

ОФК Поморие завърши наравно 1:1 като гост на Черноморец в Балчик в морското дерби на 27-мия кръг от първенството на Втора професионална лига. Срещата протече равностойно, като през Първото полувреме гостите владееха повече топката, но за сметка на това домакините бяха много бързи при развитие на контраатаките към вратата на Поморие. Резултатът бе открит от Черноморец в 50-ата минута с красив гол на голмайстора Владислав Мирчев. Поморийци реагираха като ужилени, пренесоха играта пред вратата на домакините и след красива комбинация Християн Казаков възстанови равенството. До края на срещата и двата отбора организираха добри атаки, но до нов гол не се стигна.