Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Мемфис е неудържим, а Лион с нова крачка към ШЛ

Мемфис Депай се разписа в шести пореден мач и подаде за още едно попадение днес, а Лион отнесе Нант с 2:0 и се изкачи поне временно на 2-о място в Лига 1. Той отБеляза красиво в 40-ата минута и помогна на Бертран Траоре да вкара за 2:0 в 68-ата минута. Статистиката говори, че холандското крило е вкарало или асистирало за 14 от всичките 18 последни отбелязани голове.

Така в битката за автоматично класиране в Шампионската лига през следващия сезон Лион има 2 точки повече от монегаските, които могат да си го върнат при успех над Амиен по-късно днес. Намиращият се на 4-о място отбор на Марсилия трябва да спечели като гост на Анже в неделя, за да се изравни с Лион. Завършилият на 3-о място в крайното класиране отбор играе плейофи в нешампионския поток за място в Шампионската лига.

Получавайки топката на ъгъла на наказателното поле от Набил Фекир пет минути преди края на първото полувреме, Депай я прехвърли от единия на другия си крак и с левия изстреля мощен шут право в мрежата, за да отбележи своя 16-и гол. В 68-ата минута Депай елиминира с финт двама бранители и можеше да стреля, но видя, че Траоре е в по-добра позиция и му подаде за 2:0.