Иван Влъчков с победа в своя клас в първото състезание от GT4 в Чехия (видео)

Шампионът на България на Затворен маршрут в клас Туринг Иван Влъчков спечели първото състезание в класа на аматьорите от първия кръг от сериите GT4 за Купата на Централна Европа на пистата Мост в Чехия.

Този сезон Влъчков отново се състезава за екипа на Росен Даскалов – София Кар Моторспорт с болида Sin Car R1, който е в цветовете на българския флаг - бяло, зелено, червено. Иван се класира трети на старта в категорията си и пети в общото класиране.

При потеглянето Влъчков загуби една позиция и се озова четвърти в своя клас и шести в общото подреждане, като Павловец го изпревари. После Иван започна да притиска съперника си. Грешка на пилот в челото позволи на Влъчков да мине с 1 място напред - пети.

След задължителните спирания в бокса българският пилот се озова на шеста позиция. В следващите обиколки Иван се справи с Павловец на старт-финалната права. 3 минути преди края стана инцидент между 2 автомобила пред Иван и той се изкачи на четвърто място и второ в класа.

Нов инцидент между колите пред Иван наложи показването на червен флаг и спиране на състезанието 1 минута преди изтичането на единия час. Влъчков финишира пети и втори в своята категория, но първият в класа на Иван - Ханза Овега с Audi R8 бе наказан с 10 секунди за удар със съперник, което направи българският пилот победител.

Запис от състезанието можете да гледате долу ТУК.

Второто състезание е утре от 15:50 българско време, което можете да гледате ТУК.