Отличен вратар извади Леверкузен от ШЛ и доближи Щутгарт до ЛЕ

След феноменална игра на вратаря си Рон-Роберт Цийлер тимът на Щутгарт надви Байер (Леверкузен) с 1:0 като гост в среща от 32-ия кръг на Бундеслигата. Победата доближи “швабите” само на точка до седмата позиция, която ще гарантира квота за Лига Европа, ако Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия.

Световният шампион от Бразилия спаси всичко възможно и отчая домакините, които бяха по-добрият отбор и създадоха поне 4-5 чисти положения. Освен това Цийлер отрази и дузпа, изпълнена от Лукас Аларио още в 17-ата минута.

В 66-ата минута бившият страж на Лестър не позволи и на Карим Белараби да го преодолее, а при последвалата акция на Щутгарт Денис Аого сложи топката на глава на Кристиан Гентнер, който я заби под гредата.

До края Цийлер се превърна в преграда и пред ветерана Щефан Кийслинг, който също не успя да помогне на своите съотборници от Байер.

“Аспирините” вече са извън зона “Шампионска лига”, след като мястото им там беше заето от Хофенхайм. В последните два кръга Леверкузен се изправя срещу Вердер (Бремен) и Хановер 96, а Щутгарт го очакват доста по-тежки сблъсъци срещу Хофенхайм и Байерн (Мюнхен).