Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Рилски е на победа от полуфинал

Носителят на Купата на България Рилски спортист е на победа от класиране за полуфинал в плейофите на НБЛ. Самоковци надделяха над Берое с 91:81 в първия четвъртфинален двубой помежду им и поведоха с 1-0, а още на 30 април ще опитат да затворят серията при гостуването си в Стара Загора и да продължат към следващата фаза.

Травис Тейлър бе най-резултатният играч на домакините с 25 точки, 12 борби и 4 асистенции, докато Дерик Райт също завърши с “дабъл-дабъл”, но от точки и асистенции - 12 и 10, но също така сгреши 7 пъти. Йордан Бозов приключи с 12 точки, но също грешеше доста и натрупа 6 грешки. Мартин Маринов се включи с 12 точки за 17 минути от пейката.

Домакините поведоха в резултата още след първата част, когато имаха преднина от 27:22, а рано през втория период разликата доближи 10 точки, но в крайна сметка двата тима се прибраха в съблекалнята на почивката при 49:44 за Рилецо. Берое не се даде и обърна нещата през третата четвърт, повеждайки с 53:57 след 25 минути игра, но самоковци затвориха частта със серия от 21-7, за да дръпната със 74:64. В последните 10 минути до нов обрат не се стигна и така Рилски поведе с 1-0 след 91:81.

Александър Янев, Дариъс Гарет и Станислав Цонков вкараха по 15 точки всеки за Берое.