Мексиканец и Орлин Орлинов наказаха Банско

Отборите на Пирин (Гоце Делчев) и Банско завършиха наравно 2:2 в среща от 28-ия кръг на Югозападната Tрета лига. Така двата тима спазиха традицията да правят оспорвани мачове в местното дерби, независимо дали играят във Втора или Трета лига. А за равенството повече трябва да съжаляват домакините.

Те се нуждаят от точки в борбата за оцеляване, а и на два пъти повеждаха в резултата. Пет минути преди края на срещата обаче, Смаил Креболиев остана сам срещу вратаря Захари Димитров, но не успя да го преодолее.

В 14-тата минута мексиканецът Улисез откри за домакините, а 10 минути по-късно Георги Фикийн изравни.

Бившият футболист на ЦСКА Орлин Орлинов отново изведе неврокопчани напред, а в 68-та минута Боби Сандев оформи крайното 2:2.

В класирането Банско е на 6-а позиция с актив от 41 точки, а Пирин (ГД) е на 16-о място с 27 точки.