Академик Бултекс поведе на Ямбол

Академик Бултекс 99 спечели домакинството си от четвъртфиналната плейофна серия срещу Ямбол с и така вече води с 1-0 в елиминациите в НБЛ. Пловдивчани бяха по-добрият отбор днес под тепетата и напълно заслужено взеха аванс срещу ямболии, като след няколко дни ще пътуват за зала “Диана” с мисълта да приключат сезона на съперника си.

Четирима от петимата титуляри на Асен Николов завършиха с двуцифрени точковипоказатели, водени от Никола Маравич с 19 точки.Димитър Димитров вкара 17, Мартин Дурчев реализира 16, а Айзея Юмипиг се отчете с 10 за 17 минути. Александър Груев пък вкара 9 и направи 6 асистенции.

Най-голямата разлика в полза на домакините през днешния мач беше 23 точки, а те спечелиха първите три части, за да влязат в последната с аванс от 22 точки, който Ямбол в крайна сметка стопи до 19 за финалното 94:75.

Капитанът Станислав Говедаров вкара 20 точки за загубилия отбор, Алън Арнет добави 16, а Стойо Чолаков - 10.

Maч №2 е на 30 април от 18.00 часа в зала “Диана”.