Балкан не остави шанс на младите "студенти"

Отборът на Балкан (Ботевград) записа категоричен успех на старта на плейофите в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик София с 99:56 (26:10; 23:21; 25:14; 25:11).

Игор Кесар беше най-резултатен за „зелените“ – 20 точки, Джордан Калахан и Дейвид Хоутън добавиха по 16 точки, а Христо Захариев се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 10 борби.

Йордан Минчев вкара 13 точки за младите „студенти“, а Александър Милов приключи с 10 точки.

Възпитаниците на Небойша Видич бяха безпощадни още от първия съдийски сигнал на двубоя, като не оставиха никакво съмнение, че са по-класни от съперника и в средата на периода разликата вече бе двуцифрена – 16:4.

До края на първата четвърт ситуацията не се промени и разликата нарастна с още шест точки – 26:10, като през вторите десет минути играта бе значително по-равнотойна, но въпреки това, ботевградчани не изпуснаха инициативата и се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 18 точки – 49:31.

През второто полувреме баскетболистите на Балкан продължиха да доминират и нито за миг не изпуснаха инициативата, като разликата стремглаво се покачваше.

След 30 минути игра домакините вече се бяха откъснали с 29 точки напред – 74:45 и въпреки, че в заключителните десет минути Небойша Видич даде шанс за изява на голяма част от резервите си, разликата продължи да се покачва и последния съдийски сигнал прозвуча при 99:56 в полза на Балкан.