Левски Лукойл стартира плейофите с победа

Отборът на Левски Лукойл започна участието си в плейофите на Националната Баскетболна Лига с категоричен успех, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 93:67 (23:17; 23:11; 26:19; 21:20).

Крис Минков и Омари Гудул бяха най-резултатни за „сините“ и приключиха с по 13 точки, а Павлин Иванов и Николай Стоянов добавиха по 12 точки.

Кристиян Кръстев беше най-резултатен за гостите от морската ни столица – 22 точки, а Симеон Илиев вкара 16 точки.

Изненадващо, предвид амбициите на двата отбора в първенството, срещата започна изключително равностойно, като до средата на първата четвърт „моряците“ имаха минимална преднина от 6:4. Последваха силни минути за столичани, които стигнаха до обрат и поведоха с 11:6, но само 120 секунди по-късно Георгиев и Куртев възстановиха равенството -11:11.

До края на първата четвърт момчетата на Константин Папазов вдигнаха оборотите и отново се откъснаха напред – 23:17, а във вторите десет минути доминацията на „сините“ продължи с пълна сила, и това доведе до двуцифрена разлика в тяхна полза на почивката – 46:28.

През второто полувреме столичани видимо намалиха темпото, но въпреки това, те не позволиха никакви изненади и до края на двубоя поддържаха почти безпроблемно комфортната си преднина, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:67 в полза на Левски Лукойл.