Нефтохимик обърка плановете на Литекс

Отборите на Нефтохимик и Литекс завършиха при резултат 1:1 в среща от 27-ия кръг на Втора професионална лига. “Шейховете”, които изпаднаха от групата, показаха, че играят за името си. След като победиха Струмска слава у дома, сега “зелените” спряха и борещия се за оцеляване тим на Живко Желев.

Много силен мач направи Станислав Жеков за домакините. Той откри резултата в 36-ата минута, но само шест по-късно Чахов си вкара автогол.

През второто полувреме възпитаниците на Живко Желев натиснаха, но така и не стигнаха до голови положения.

В класирането Литекс е на 11-о място с 33 точки, а Нефтохимик е на последнaтa 16-а позиция с едва 9 точки.