Резервите на Реал Мадрид записаха победа с мисълта за Байерн (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели трудно с 2:1 над Леганес в мач от 35-ия кръг на Ла Лига, игран при малко под 60 хиляди зрители на "Сантиаго Бернабеу". Гарет Бейл (8) и Борха Майорал (45) реализираха за все още актуалните шампиони на Испания. Дарко Брашанац се разписа в 66-ата минута. Тимът на Асиер Гаритано изигра силен мач и пропусна да вземе поне точка от Мадрид. "Лос меренгес" определено мислеха за предстоящия двубой с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига.

Зинедин Зидан направи радикална промяна в стартовия си състав, като само един от титулярите му срещу Байерн (Мюнхен) беше сред 11-те днес - Каземиро, който беше поставен като централен защитник. Карим Бензема и Борха Майорал поведоха нападението, подпомагани от Гарет Бейл. Гостите от "Бутарке" оформиха схема 4-2-3-1 с централен нападател Мигел Гереро.

Домакините наложиха натиск в началото на двубоя. Още във втората минута Гарет Бейл можеше да изостри атаката с подаване в наказателното поле, но прояви егоизъм и шутира неточно. В осмата "лос бланкос" стигнаха до попадение. Бензема проби в наказателното поле, стреля в крака на Йосеба Салдуа, топката попадна у Бейл, който отбеляза отблизо с удар от въздуха. Останаха съмнения за засада на уелсеца. По-скоро обаче такава нямаше.

Реал Мадрид - Леганес@@@

Гостите от мадридското предградие не се стреснаха и построиха няколко стойностни атаки. В 17-ата минута сантиметри не достигнаха на Гереро да засече токата след центриране отдясно. В 25-ата "зелените" имаха брилянтна възможност за гол. След центриране от пряк свободен удар Габриел Пирес отклони топката на първа греда, Кико Касийяс успя да реагира, след което кълбото облиза гредата. Три минути по-късно Салдуа направи страхотен рейд отдясно, центрира, а Гереро отклони с пета на първа греда, пращайки топката много близо до втората греда, но в аут.

Минута по-късно Салдуа се намеси пред голлинията на гостите, след като вратарят Иван Куеяр прояви колебание. В 34-ата Даниел Себайос шутира, ала не затрудни стража. В 37-ата Нордин Амрабат направи нещо много красиво. Той шутира от място от дъгата и тресна напречната греда. В 45-ата топката отново попадна в мрежата на Лега. Съдията първо не зачете попадението, но след консултация със страничния рефер посочи центъра. След центриране Бензема беше в засада, ала не игра с топката - Унай Бустинса я отклони, а Борха Майорал чукна в мрежата от непосредствена близост - 2:0.

Второто полувреме стартира с по-силна игра на гостите от "Бутарке". В 50-ата Набил Ел Зар и Брашанац комбинираха, топката беше центрирана, а Гереро не успя да я уцели добре с глава от чиста позиция и улесни Касийя. В 55-ата Каземиро шутира от 20 метра - в ръцете на вратаря. В 62-ата Зинедин Зидан направи двойна смяна, пускайки Марко Асенсио и Тони Кроос.

В 66-ата Амрабат нахлу отдясно и сервира топката на крака на Дарко Брашанац. Халфът учудващо беше оставен сам на пет метра от голлинията след лошо позициониране на Ашраф Хакими и Хесус Вайехо. Опитите на гостите за гол продължиха. В 70-ата Касийя парира при шут на Амрабат. В 74-ата равенството "висеше на косъм". Бустинса някак успя да стигне до топката и от малък ъгъл да я насочи към вратата. Падналият Касийяс протегна ръка и изби.

В 78-ата Клаудио Бовю опита да прехвърли вратаря с удар от 40 метра, топката кацна върху мрежата, след като мина малко над гредата. Съдията свири край на мача малко преди футболист на Леганес да шутира към вратата на Касийя. Габриел побесня и протестира остро в лицето на рефера, който му извади червен картон след официалното приключване на срещата.

Реал Мадрид вече се концентрира изцяло върху срещата с Байерн във вторник вечер. Леганес за пореден път остави отлични впечатления с изявите си.