10 от Шалке 04 измъкнаха 1:1 срещу Борусия (М)

С човек по-малко на терена почти цял чач отборът на Шалке 04 стигна до 1:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата, който се изигра пред напълно разпродадената "Фелтинс Арена".

Срещата беше доста открита, като и двата отбора търсеха победата, а опасните положения пред двете врати се редуваха едно след друго.

Тимът от Гелзенкирхен остана в числено малцинство още в 12-ата минута, когато халфът Набил Бенталеб беше изгонен. Алжирецът с френски паспорт първо извърши нарушение за жълт картон, след което удари по главата Ларс Щиндъл, който му потърси сметка за грубата проява. Именно тази му проява се оказа решаваща за отстраняването, което постави тима му в тежка ситуация и в крайна сметка гостите от Мьонхенгладбах откриха 20 минути по-късно чрез Рафаел.

45 секунди преди края на първата част обаче Даниел Калиджури изравни за Шалке от дузпа и донесе точката. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле, като реферът прибягна до услугите на системата VAR, за да вземе решение.

С равенството "кралскосините" събраха 57 точки и вървят втори във временното класиране, докато третият Борусия Дортмунд има 3 по-малко и мач в запас. Борусия М върви осми с 44 точки.