Ботев (Враца) разпиля Лудогорец II

Отборът на Ботев (Враца) разгроми с 5:0 Лудогорец II в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Гонещият промоция състав на домакините не остави никакви шансове на гостите, които след като останаха с десет души в 52-ата минута, получиха четири гола.

Преди почивката Йордан Апостолов дада аванс на врачани, които бяха подкрепяни от 600 фенове на стадион "Христо Ботев". Бившият халф на Етър беше точен в 44-ата минута. Домакините търсеха победата от първата минута, но чак минута преди края на първата част излязоха напред в резултата. Вратарят на Ботев Александър Любенов трябваше да се намесва в началото на второто полувреме, а в 52-ата минута Баялцалиев даде дузпа на Ботев и изгони Лъчезар Ковачев за фаула му срещу Иван Колев. Спас Георгиев не сбърка и удвои преднината на врачани.

Момчетата на Сашо Ангелов започнаха да се забавляват на терена и до края на срещата вкараха още три гола. Първо Колев направи 3:0 в 63-ата минута, а Атанасов се разписа в 72-ата минута. Той вкара за 4:0, след като напредна сам срещу вратаря Симеонов. Атанас Фиданин пропусна две възможности, но Апостолов с второто си попадение в мача, оформи крайното 5:0 в 87-ата минута.

Това беше 16-и успех за Ботев, който остана на второ място с 55 точки, докато лидерът Царско село има 57 точки. Лудогорец II пък остана на осмо място с 37 точки, записвайки второ поредно поражение и общо 10-то през тази кампания.

До края на сезона остават три мача, като в тези 270 минути ще стане ясно кой ще бъде новият шампион на Втора лига.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ II 5:0
1:0 Апостолов (44)
2:0 Георгиев (53-дузпа)
3:0 Колев (63)
4:0 Атанасов (72)
5:0 Апостолов (87)

БОТЕВ (ВРАЦА): Александър Любенов, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Деян Иванов, Емил Стоев, капитанът Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Йордан Апостолов, Петър Атанасов, Спас Георгиев

ЛУДОГОРЕЦ II: Васил Симеонов, Преслав Петров, Денислав Александров, Кристиян Китов, Лъчезар Ковачев, Иван Великов, Димитър Илиев, Олег Димитров, Ивайло Климентов, Ерол Дост, Томас Цвятков