С юношите Байерн наби бъдещия си треньор (видео)

Между двата мача с Реал Мадрид в Шампионската лига тимът на Байерн (Мюнхен) заложи на експериментален състав, но успя да срази с 4:1 на свой терен водения от следващия си треньор Нико Ковач Айнтрахт (Франкфурт). Това беше среща от 32-ия кръг на Бундеслигата, но беше и репетиция за финала в турнира за Купата на Германия между тези два отбора на 19 май.

Дебютантът Никлас Дорш вкара за Байерн в 43-ата минута, а в 76-ата точен беше и Сандро Вагнер. В 78-ата Себастиен Алер намали изоставането на "орлите", но в 87-ата Рафиня уби интригата с гол за 3:1. В добавеното време Никлас Зюле оформи крайното 4:1.
Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт) 4:1@@@
Домакините бяха с доста промени в състава си. Треньорът Юп Хайнкес пусна като титуляри цели четирима младоци от школата на клуба - Ларс Лукас Маи, Никлас Дорш, Меритан Шабани и Франк Евина. От тях само първият вече е дебютирал за шампионите в елита, като това се случи преди седмица.

Промените в състава са заради предстоящия реванш срещу Реал Мадрид в Шампионската лига, който е във вторник. На пейката останаха Роберт Левандовски, Томас Мюлер и Хамес Родригес, а Тиаго Алкантара, Рафиня и Никлас Зюле влязоха като смени.

Ларс Лукас Маи (18 г.) е централен защитник, Дорш (20 г.) е дефанзивен халф, а Шабани (19 г.) и Евина (17 г.) са атакуващи играчи, които трябваше да помагат на Сандро Вагнер.

Това е причината и шампионите да излязат с най-младия си състав от 1971 г. насам - средна възраст на титулярите днес беше 24 г. и 35 дни.

За Байерн този мач беше без значение, докато Айнтрахт се бори за участие в Лига Европа.

Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Франкфурт)@@@

Бъдещият треньор на мюнхенци Нико Ковач заложи в атака на Бранимир Хъргота и Лука Йович, а Марко Фабиан дебнеше зад гърба им.

Макар и с доста неопитни футболисти в редиците си, домакините натиснаха още от началото. Евина беше особено активен в първите минути, като често се опитваше да пробива отляво към центъра. Йович обаче имаше първия шанс за гол пред Свен Улрайх в 10-ата минута.

Постепенно обаче играта беше изравнена, а и дори гостите от Франкфурт станаха по-опасни. Така в 40-ата минутя Мият Гачинович пропусна от отлична ситуация. Само две минути след това Йович излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

И точно в този момент Байерн успя да поведе. Сандро Вагнер беше изведен зад защитата и подаде на връхлитащия Дорш, който хладнокръвно намери целта.

През второто полувреме картината не се промени и двата отбора имаха възможности. В 63-ата Вагнер пропусна 100-процентов шанс, след като беше намерен сам срещу Лукас Храдецки, но не уцели вратата.

Изравнителният гол се виждаше в 70-ата минута, когато Фабиан засече подаване по земя, но Зюле подложи тяло и спаси.

Домакините показа отлична успеваемост на контраатаки и така паднаха оставащите им три гола. В 76-ата Вагнер вкара за 2:0, но веднага след това Алер намали. Последваха обаче попадения на Рафиня и Зюле, с което "Алианц Арена" отпразнува поредния успех на шампионите.