ЦСКА 1948 спечели дербито и докосва Втора лига (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 се наложи с 2:0 над Хебър в дербито на Югозападната Трета лига пред близо 1000 зрители на стадиона в Драгалевци. Попаденията вкараха Томислав Павлов (1) и Андон Гущеров (40). По този начин "червените" дръпнаха с шест точки пред своя опонент шест кръга преди края на шампионата.

ЦСКА 1948 - Хебър@@@

Звездата на "червените" Емил Гъргоров бе оставен на резервната скамейка и не се появи в игра.

Мачът бе от важно значение, тъй като двата тима се борят за първото място, което дава право на промоция във Втора лига.

"Червените" стартираха във вихрето темпо и още в 47-ата секунда успяха да отбележат. Томислав Павлов отправи топовен изстрел отдалеч, с който не остави шанс на стража на гостите от Пазарджик - 1:0.

Няколко минути по-късно Хебър сътвори опасна атака, при която играч на гостите падна в наказателното поле. Съдията взе правилно решение да не отсъди най-тежкото наказание и играта продължи.

В 38-ата минута само късметът и бързата реакция на стража Димитър Пангев спасиха Хебър от втори гол. След центриране отляво Цветан Павлов се опита да изчисти, но вместо в корнер топката полеля към ъгъла на вратата. Пангев демонстрира уменията си и успя да поправи грешката на своя съотборник.

В 40-ата минута ЦСКА 1948 си осигури комфортна преднина. Петко Петков бе съборен в наказателното поле от вратаря Пангев и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Гущеров, който покачи на 2:0.

В самия край на първата част гол на Хебър не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря на "червените" Емил Михайлов.

В началото на втората част ЦСКА 1948 се прибра далеч в собствената си половина и разчита предимно на контраатаки. Тимът на Валентин Илиев се брани доста добре и не се вижда как Хебър ще превземе вратата на Емил Михайлов. "Червените" обаче не могат да се възползват от предоставените им пространства в атака.

Най-интересната ситуация бе в 68-ата минута, когато Гущеров отправи силен удар, но Пангев бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

В 80-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Минута по-късно тимът от Пазарджик осъществи първата си смислена атака за втората част. Цветан Павлов се бе включил в нападение и отправи изстрел с глава, но за късмет на "червените" кълбото попадна право в обсега на Михайлов.

Малко по-късно и ЦСКА 1948 искаше дузпа, но съдията не обърна внимание на претенциите на състезателите на Валентин Илиев.

В минутите до края на двубоя футболистите на двата отбора действаха доста мудно и не се случи нищо запомнящо се на игралното поле.

ЦСКА 1948 - ХЕБЪР 2:0