Найденова се класира за втория кръг на квалификациите в Анин

Българката Александрина Найденова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на червени кортове от сериите "125К" на WТА в Анин (Китай) с награден фонд 125 хиляди долара. Четвъртата поставена в схемата на пресявките Найденова победи 16-годишната представителката на домакините Го Шаншан със 7:5, 6:4 за 1:34 часа.

Българката загуби първите пет гейма на мача, но след това спечели седем поредни и взе първия сет. Във втората част Найденова поведе с 5:2 и без проблеми приключи мача.

Българката заработи 4 точки за световната ранглиста ии 600 долара, а в директен мач за влизане в основната схема ще играе утре срещу петата поставена Ао Гай (Китай).

Найденова има една победа срещу Гай с 6:3, 4:6, 6:0 на турнира по тенис на твърди кортове в Хуа Хин (Тайланд) през септември 2016 година.