100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Уинипег поведе на Нешвил в плейофите в НХЛ

Конър Хелебюк спаси 47 удара при победата на Уинипег с 4:1 като гост на Нешвил в първия мач от полуфиналните плейофи на Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада. Уинипег поведе с 1:0 в серията, а втората среща е в неделя отново в Нешвил.

Хелебюк беше в серия от 163 минути без допуснат гол преди Нешвил да отбележи попадението в последната третина. Марк Шайфъл отбеляза два гола за Уинипег, а по едно попадения добавиха Брендън Танев и Пол Щастни. Блейк Уилър завърши с две асистенции. Кевин Фиала беше точен 1:23 минута след началото на третата част за тима на Нешвил, който имаше победи в 11 от последните си 14 мача в плейофите на НХЛ.

Пека Рине започна на вратата на Нешвил, но беше заменен от Юсе Сарос в началото на третия период, след като допусна три гола от 13 удара.

Мачове от втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):