Славия триумфира в Група "А" на втората осмица (видео)

Отборът на Славия победи с 2:1 Пирин в последния мач от Група “А” на втората осмица на Първа лига. “Белите” стигнаха до успеха с попадение на Милчо Ангелов в началото на втората част и гол на резервата Тони Иванов в края. Буквално в последната секунда на срещата пък Флорент Боджадж отбеляза почетния гол за “орлетата”. С трите точки днес тимът на Златомир Загорчич спечели групата и ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив), който е на втора позиция в другата дивизия, в първата елиминационна битка по пътя към Европа.

През първата част домакините бяха по-активният тим и можеха да съжеляват, че не откриха резултата. На два пъти Момчил Цветанов пропусна от много удобни позиции, а Ангелов удари гредата с диагонален удар в 13-ата минута. Гостите от Благоевград пък почти не застрашиха дебютанта на “бялата” врата Ивайло Василев.

Славия - Пирин@@@

В началото на втората част все пак Славия стигна до попадение. Георги Йомов центрира към Ангелов и нападателят от трудна позиция елегенатно прати топката във вратата на Красимир Костов.

В следващите минути домакините продължиха да имат предимство в играта и в края на мача стигнаха до второ попадение. Цветанов напредна по лявото крило и намери на празна врата Иванов, който реализира първия си гол в родния елит.

В последната минута на мача Пирин все пак стигна до попадение. При едно центриране от корнер на Конър Хендерсън защитата на "белите" изпусна Боджадж, който с глава оформи крайното 2:1.

По този начин Славия приключва втората част на редовния сезон с актив от 43 точки, което им отрежда лидерската позиция в Група “А”. Пирин пък остава с 13 по-малко - 30 и ще се изправи срещу Етър в първа битка за оцеляване.