Севиля губи наред, Леванте почти се спаси (видео)

В първи мач от 35-ия кръг на Ла Лига Леванте победи с 2:1 Севиля и на практика си осигури място в елита и през следващия сезон. Тимът от Валенсия вече има 40 точки, а 18-ият Депортиво Ла Коруня е с 28 и дори да спечели всичките си двубои до края, не може да изпревари Леванте.

Севиля е без победа в 7 поредни мача в първенството, а миналата седмица загуби тежко с 0:5 от Барселона във финала за Купата на краля. Тимът на Винченцо Монтела все още държи 7-ото място, но може да бъде изместен още този уикенд от Хетафе, Жирона и Селта.
Роджър Марти даде преднина на Леванте в 11-ата минута. Атаката на домакините се разви по десния фланг и топката стигна до Марти, който отблизо стреля под плонжа на Давид Сория за 1:0.

Отговорът на Севиля дойде само 5 минути по-късно с много красив гол на Карлос Фернандес Луна. Младият нападател на андалусийци стреля силно и прати топката в горния ляв ъгъл на вртатата, пазена от Ойер.
Успеха на Леванте донесе Хосе Моралес в 74-ата минута. Той получи пас зад гърба на защитата, излезе срещу Серия и технично го преодоля.

В следващия кръг Леванте гостува на Леганес, а Севиля ще се опита да спре негативната си серия в домакинството на Реал Сосиедад.