100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:4

Три финала за българските гимнастички след първия ден на СК в Баку

Завърши първият ден от надпреварата при индивидуалните гимнастички на Световната купа в Баку (Азербайджан). Гимнастичките изпълниха съчетанията си с обръч и топка за многобой и квалификации за финалите. За многобой след първия ден Катрин Тасева е на 4-то място във временното класиране със сбор от 33.400т, след като допусна някои неточности и в двете съчетания и бе оценена със 17.000 на обръч и 16.400 на топка.

Боряна Калейн изигра добър обръч и получи оценка от 16.900 т. , но на топка допусна изпускане на уред извън килима и получи оценка от 13.850 т. което я нареди на 13-то място за многобой след първия ден.
Финално участие на Катрин Тасева и Боряна Калейн на СК по художествена гимнастика@@@
Катрин Тасева намери място и в двата финала за неделя, като влиза с 5-ти по сила оценки и на обръч, и на топка. а Боряна Калейн се класира с 6-а по сила оценка за финала на обръч.

След първия ден за многобоя първа във временното класиране е Мария Сергеева от Русия със сбор от 36.450 т., втора е Анастасия Салос от Беларус със сбор от 34.350 т. а трета - Влада Николченко от Украйна, която има сбор от 33.650 т.

По-късно днес са изпълненията на ансамблите с 5 обръча за многобой и квалификации за финала, а утре състезанието продължава с бухалки и лента - многобой и квалификации при индивидуалните гимнастички и изпълненията при ансамблите за многобой и квалификации на съчетанието с три топки и две въжета.