Брьондби посече Мидтиланд и за Купата на Дания

Отборът на Брьондби продължава да е непреодолимо препятствие за Мидтиланд през този сезон. "Жълто-сините" на три пъти победиха "Вълците" в Суперлигата и изглежда ще спечелят и битката за титлата между двата тима. Сега Брьондби изхвърли Мидтиланд и от турнира за Купата на Дания.

Двата тима се срещнаха на фаза 1/2-финал, а Брьондби се наложи с категоричното 3:1. Българинът Божидар Краев не се появи в игра за гостите от Мидтиланд.

Срещата тръгна лошо за "Вълците" още от самото начало, като Брьондби поведе с гол на Вилчек в 1-ата минута. В 15-ата домакините удвоиха преднината си с попадение на Пуки.

В началото на втората част Мидтиланд върна надеждата за обрат в мача с попадение на Уикхайм, но в 65-ата минута отново Вилчек докара нещата до крайното 3:1. Освен това гостите завършиха срещата в намален състав, след като Дал Хенде бе изгонен с втори жълт и червен картон в 76-ата минута.

Така Брьондби се класира на финал в турнира, където ще срещне Силкеборг, който на 1/2-финала победи с 1:0 Фредерика. Сблъсъкът за трофея ще бъде на 10 май.