Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

40 поредни сета за машината Надал (видео)

Световният №1 Рафаел Надал продължава победния си ход от началото на клей сезона. Испанецът се класира на 1/4-финалите на турнира в Барселона след победа с 6:1, 6:3 срещу сънародника си Гийермо Гарсия-Лопес. Надал надви съперника си след 1 час и 18 минути игра и вече има рекордните 40 поредни спечелени сета на червено.

Двамата тенисисти си размениха по един гейм в самото начало на мача, след което Краля на клея взе нещата в свои ръце. Надал направи серия от 9 поредни гейма, за да поведе с 6:1, 4:0. Заемащият 69-о място в ранглистата Гарсия-Лопес намали изоставането си на 3:4, но до края на двубоя 34-годишният испанец не успя да стори нищо повече и Надал без проблеми записа поредната си победа от началото на април, когато се завърна на корта в турнира “Купа Дейвис”. От началото на месеца Надал има 9 победи и 0 поражения.

На 1/4-финалите утре Рафа ще мери сили със словашкия левичар Мартин Клижан, който по-рано в турнира елиминира Новак Джокович, а днес в третия кръг не даде сет на испанския ветеран Фелисиано Лопес - 6:1, 6:4. Любопитно за отбелязване е, че квалификантът Клижан има една победа от три мача срещу носителя на 16 титли от “Големия шлем” - през 2014 година на твърда настилка в Пекин.