Атмосферата на "Бомбонера" не спаси Бока в Копа Либертадорес

Аржентинският шампион Бока Хуниорс допусна поражение с 0:2 от бразилския Палмейрас в мач от група "8" на Копа Либертадорес. Въпреки страхотната атмосфера на "Бомбонера" Карлос Тевес и компания отстъпиха на рекордьора по титли в Бразилия.

Головете за гостите бяха дело на Кено (39) и Лукас Лима (67), а попадение на Абила и Тевес бяха отменени поради засада. Домакините, които мечтаят за стигнат до рекордната на Индепендиенте седма титла в турнира, бяха мотивирани да спечелят, за да излязат на първо място в групата.

Атмосферата на "Бомбонера" не спаси Бока в Копа Либертадорес@@@

Първият мача в Сао Паоло

завърши 1:1

, като "зелените" имаха седем точки от три мача, а "генеузците" пет. Феновете на "жълто-сините" отново бяха 12-ият играч, но множество неточни удари на домакините, които и пропуснаха няколко положения, се оказаха фатални. Кено даде аванс с глава в 39-ата минута, а след това гол на Абила беше отменен поради засада.

Второто полувреме Бока натисна, но най-добрият футболист през този сезон Кристиян Павон нямаше шанс, вратарят Жаилсон беше блестящ, а колегата му Роси сбърка в 67-ата минута, което се оказа фатално в срещата. Той беше прехвърлен от Лукас Лима, след като бе напуснал своето наказателно поле.

Веднага след това попадение на Тевес беше отменено, а накрая бразилците празнуваха, след като почти сигурно си гарантираха първото място в групата два кръга преди края. Палмейрас има 10 точки, Бока е на второ място с пет точки, но има мач повече от перуанците Алианса Лима и колумбийците Жуниьор, които са останалите състави в групата.

Бока има гостуване на тима от Колумбия и домакинство на състава от Перу, в които ще търси класиране на осминафиналите за Копа Либертадорес.

"Пропуснахме много положения. Съжаляваме за този резултат, но вече мислим за изключително важната среща срещу Химнасия Ла Плата. Този двубой може да донесе титлата на Бока, което е основната ни цел. Изоставаме в Копа Либертадорес, но все още имаме сериозни шансове за класиране на осминафинал", сподели треньорът Гийермо Скелото.