100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Тийм продължава по план в Барселона

Световният номер 7 Доминик Тийм записа 21-ата си победа от началото на 2018 година, след като се класира на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите АТР500 в Барселона, където миналата година загуби финала от Рафаел Надал. Австриецът отново бе далеч от нивото от 2017-а на клей кортове, но все пак преодоля Йозеф Ковалик със 7:6(5), 6:2 за час и 45 минути игра.

Следващият опонент на Тийм в турнира ще бъде Стефанос Циципас или Алберт Рамос-Виньолас. Изпълняващият бекхенд с една ръка специалист на червено се изравни с Хуан Мартин дел Потро на върха по брой спечелени мачове за 2018 година, но няма толкова бляскави отличия, като взе купата само в Буенос Айрес.

Проблемите на Тийм в двубоя дойдоха основно от слабия му първи сервис (48%) и от големия брой непредизвикани грешки, които постоянно оставяха съперника му в мача. Австриецът не можа да демонстрира достатъчно постоянство и не можа да спечели повече от шест поредни разигравания в нито един момент от мача. Все пак, класата на Ковалик не се оказа заплашителна за Тийм, защото и той самият често не намираше очертанията на корта и в крайна сметка загуби резонно.